Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bu ofiste çalışanı ter basıyor!

Bu ofiste çalışanı ter basıyor!

Bilgisayarların yürüme bantlarının üzerine yerleştirildiği ve hiç sandalye bulunmayan NEAT adlı ofiste, çalışırken spor yapılması hedefleniyor.

Masa başında çalışmanın başta kilo problemi olmak üzere birçok sağlık sorununu beraberinde getirmesi fikrinden hareket eden Mayo Clinic, ilginç bir projeye imza attı. ABD'nin bu önde gelen tıbbi araştırma kurumu, ofiste spor yaparak çalışmayı öneriyor. Nasıl mı? Dr. James Levine'in ekibinin tasarladığı ofiste çalışma masası ve bilgisayar, yürüme bandının üzerinde bulunuyor.

Hareket şart
Hiç sandalye bulunmayan ofisteki elemanlar böylece, çalışırken sürekli hareket etmek zorunda kalıyor. "NEAT" adı verilen proje için Dr. Levine, "İlk iki gün bu ofiste çalışmak bana da çok garip geldi. Fakat üçüncü günden itibaren rahatsız olmadan işlerimi yürütmeye başladım" diyor. Mayo Clinic yetkilileri ise, NEAT'ı yakında daha da geliştireceklerini söylüyor.
Yayın tarihi: 09.06.2005
330
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.