Magazin

Bu mankeni tanıdınız mı?

Bu mankeni tanıdınız mı?

İlk bakışta inanmak güç belki ama bu iki fotoğraftakiler iki ayrı kadın değil. Bu kareler bir genç kadının kilolarla dansının çarpıcı öyküsünü gözler önüne seriyor.

"Gençlik yıllarımdan beri ilk kez kendimi egzersiz yapmaya hazır hissettim ve sanırım bunun bağımlısı haline geldim." Çok değil bir kaç yıl önce 'en ünlü iri beden' unvanını elinde tutan Crystal Renn'in "bedeninin yarısını kaybedecek kadar" kilo vermesinin öyküsü işte böyle başladı.

 1.75 boyundaki Renn bir zamanlar 76 cm'lik beli, 96,5 cm gögüsleri ve 106.5 cm kalçalarıyla bir yandan moda dünyasını kasıp kavuran sıfır beden modasına kafa tutuyor bir yandan da ünlü markaların defilelerine çıkıp çok satan dergilerin kapaklarını süslüyordu.

Ama günün birinde hayatını değiştirmeye karar verip iki beden küçüldü ve eskiden olsa yanından bile geçemeyeceği Sports Illustrated bikini özel sayısına poz verdi. Güzel mankenin özel sayı için verdiği bu pozlar da onun geçirdiği inanılmaz değişimi gözler önüne seriyor.

 

Renn'in bu kadar kilo kaybetmesinin sırrı ise sağlıklı beslenme ve yoga. Ve elbette düzenli spor. Hatta güzel manken anlattığına göre egzersiz bağımlısına dönüşmüş.

"Herhangi bir programım olmadığında günde 8 saate yaklaşan sürelerde spor yaptım. Sanırım bunun bağımlısı oldum" diye anlatmıştı bir röportajında o dönemi. Egzersiz yapmak Renn'e 'huzur ve sükunet" getirmiş aynı zamanda onun 44 bedenden 38 bedene kadar incelmesini de sağlamış.

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 11.05.2012
717
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.