Magazin

Bu kışın saç modelleri

Bu kışın saç modelleri

Gözleri kapatan kaküller, asimetrik kesimler; kırmızı, turuncu, sarı ve mavi tonları... İşte sonbahar-kış saç modası!

Trend araştırmalarının ve Schwarzkopf'un uluslararası danışmanları Tyler Johnston ve Jonathan Duffy'nin katkılarıyla hazırlanan Essential Looks Sonbahar / Kış 2004-2005 Koleksiyonu saç konusundaki son gelişmeleri yansıtıyor. Koleksiyonda Milano, Paris, Londra ve New York podyumlarında yansıtılan eğilimler bir araya getirildi ve bu kışın en popüler olacak beş tarzı ortaya çıktı. Androjen, feminen, bohem ve gotik tarzları kadınlar için, retro tarzı ise erkekler için yaratılmış.

Genel olarak podyumlarda 1950'lerdeki rock'çı kızlar gibi geriye taranmış ve tepede toplanmış kabarık saçlar, asimetrik kesimler, gözleri kapatan keskin ve yoğun kaküller en gözde saç modelleri. Saçta bükülmüş tutamlar, dengesiz şekiller, burgular da çok kullanılıyor. En popüler saç renkleri ise zengin ve doğal kırmızı meyve tonları, turuncu ve sarı tonları, ormanda rastlayabileceğiniz türde kahve tonları, patlıcan moru, mavi tonları, erguvan ve şarap renkleri.

En gözde beş tarz
Bohem
Çingenelerden, hippilerden ve ikinci el giysilerden alınan ilhamla yaratılan bir tarz. Bu tarzı vurgulu kaküller simgeliyor. Gözleri kapatacak uzunluktaki kaküller ve devamında tel tel ayrılmış uzun saçlar yüze başka bir anlam katıyor. En belirgin özelliği saç boyundaki farklılıklar ve kırık çizgiler. Bu saçlar ister düz ister hareketli çok farklı şekillendiriliyor. Tercih edilen renkler ise kızıl ve turuncu gibi sıcak renkler.

Feminen
1950'li yılların etkileri ve Fransız kadınının dişiliğiyle gelen şıklığın karışımı bir tarz. Bu modellerde modacı Prada'dan etkilenildi. Farklı uzunluktaki kaküllerle yaratılan asimetri hissi, keskin köşeli kesimler, gözleri tamamen örten uzunluklar, yandan ayırımlar, inceltilmiş düz saçlarla yaratılan dengesiz bir kadınsılık... Kutup güneşi röfleler ve vanilya tonları bu trend için mükemmel seçim.

Androjen
Temel özelliği uyandırdığı asimetrik ve karmaşık hisler. Erkeksi kesimlere sahip saçlar, kadınlarda güçlü bir görünüm sağlıyor. Önden başlayan yay şeklindeki kesimler, bir tarafı çok kısa bir tarafı uzun saçlar bu tarza uygun. İster düz taranmış ve parlak, ister karışık ve mat çok farklı şekillendirmek mümkün. Tercih edilen renk şampanya.

Gotik
Milano defilelerindeki karanlık temadan esinlenerek hazırlandı. Gözün önüne peçe gibi düşen uzun tutamların sakladığı kare kesimli kaküller ön planda. İster yandan ayrılsın ister öne düşürülsün gotik trendin gizemli ve asimetrik havası var. Vişne, mürdüm, böğürtlen, koyu kahve ve siyah bu tarza en uygun renkler.

Retro
Erkekler için tasarlanan retro 1950'lerin rock&roll stilini geri getiriyor. Bu tarzda James Dean gibi tepedeki saçlar geriye doğru taranabiliyor ya da düz taranarak daha masum bir ifade taşınıyor. Tamamen erkeksi ve şehirli bir görünüş için...
(Milliyet Pazar)
Yayın tarihi: 05.09.2004
532
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.