Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bu kez ünlülerin albümleri satılık

Bu kez ünlülerin albümleri satılık

Universal Müzik şirketine bağlı sanatçıların albümleri açık artırmayla satılacak.

Batan Universal Şirketi'ne bağlı olan ve aralarında Ebru Gündeş, Serdar Ortaç, Ajda Pekkan, Sibel Can gibi ünlü isimlerin bulunduğu sanatçıların albümleri gelecek ay yapılacak açık artırmayla satışa çıkacak.

Universal şirketinin eski beş çalışanının, Universal'e bağlı Neşe Müzik ve Manş Müzik'ten alacaklarına karşı açtığı davanın sonucunda haciz kararı çıktı. Beyoğlu 3. İcra Dairesi'nin aldığı karara göre de ilk açık artırma 24 Kasım'da yapılacak.

Serdar Ortaç'ın üç, Ebru Gündeş'in iki, Müzeyyen Senar'ın bir albümü 30 bin, Sibel Can'ın bir albümü de 25 bin dolardan satışa sunulacak. Rafet El Roman'ın 'Gençliğin Gözyaşı' adlı albümünün 50 bin dolardan satışa çıkacağı açık artırmada, Fatih Erkoç, Kerem Görsev, Yılmaz Morgül'ün de yaptığı albümler satış listesinde.

Beyoğlu 3. İcra Dairesi'nin aldığı karara göre, albümlerin yüzde 60'ına istekli bulunmadığı takdirde ikinci açık artırma yapılacak. İkinci açık artırma ise 30 Kasım'da yapılacak. Açık artırmaya katılacak herhangi biri örneğin Ebru Gündeş'in satış listesinde bulunan 'Tanrı Misafiri' albümünün lisans ve işletme belgelerinin hakkını satın alıp, istediği rakamda basabilecek.
(Hürriyet)
447
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.