Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bu kadarı da olmaz artık!

Bu kadarı da olmaz artık!

Büyük beğeniyle izlenilen dizinin 22 Mart tarihinde yayınlanan 22. bölümünde, 1996 yılında geçenlerin anlatıldığı kesimlerde sportif anlamda hatalar yapıldı.

Güncellenme tarihi: 02.05.2014
1996 yılında geçen sahnelerin bir tanesinde dizi karakteri Ömer'in kardeşi Mert, Nike'nin Total 90 Aerow marka futbol topuyla antrenman yapıyordu. Oysa bu futbol topu 2005 yılında piyasaya çıkmıştı. Dizide yapılan daha büyük hata ise Brezilya formaları oldu. Yine 1996 yılına gönderme yapılan sahnede dizide Ömer, Cengiz ve Ali karakterleri, üzerlerinde 'Dunga, Bebeto ve Romario' yazılı Brezilya formalarını giyiyordu. 1994 yılında Dünya Kupası'nı kazanan takımın efsane oyuncularının ismiyle ilgili bir sıkıntı yoktu ama formadaki hata gözlerden kaçmadı. Dizide kullanılan Brezilya formasının üzerindeki amblemde 5 yıldız bulunuyordu. Ülke milli takımlarının üzerindeki yıldız sayıları kazanılan Dünya Kupaları'nı temsil ediyor. Dizide kullanılan 1996 yılındaki Brezilya formasında ise 4 yıldız bulunması gerekiyordu. Brezilya, Dünya Kupaları'ndaki 5. zaferini 2002 yılında kazanmış ve formasına 5. yıldızı takmıştı (Hürriyet)
402
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.