Magazin

Bu güzellik sokakta keşfedildi

Bu güzellik sokakta keşfedildi

Dünyaca ünlü İtalyan model Vanessa Hessler, "Bir hafta sonu alışveriş yapıyordum ve tıpkı filmlerdeki gibi 15 yaşındayken sokakta keşfedildim" dedi.

Frederic Forestier ve Thomas Langmann'ın birlikte yönettikleri, Gerard Depardieu, Alain Delon gibi ünlü isimlerin rol aldıkları "Asteriks Olimpiyat Oyunları'nda" filminde ilk kez kamera karşısına geçen 20 yaşındaki ünlü İtalyan model Vanessa Hessler, Hello! dergisine özel hayatı ve ilk oyunculuk deneyimi hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

"Asteriks Olimpiyat Oyunları'nda" filminde Prenses Irina rolü ile yine birçok erkeğin başını döndüreceksiniz. Büyük bir projede yer almak nasıl bir duygu?
"Asteriks Olimpiyat Oyunları'nda", 85 milyon Euro'luk bütçesiyle Avrupa sinema tarihinin en pahalı filmlerinden biri. İlk deneyimimde bu kadar güçlü bir kadro ve büyük bir prodüksiyonda yer almaktan gurur duydum. Bu filmde rol almak aynı zamanda benim için büyük bir sorumluluk ve sınavdı. Bunu da başarı ile geçtiğimi sanıyorum.

Biraz kendinizi anlatır mısınız?
Roma doğumluyum ancak 14 yaşına kadar Amerika'da Miami ve San Francisco'daydım. Ailem daha sonra tekrar İtalya'ya dönme kararı aldı. Bu benim kaderimdi, mesleğime doğduğum ülkede başladım. Bir hafta sonu alışveriş yaparken tıpkı filmlerdeki gibi 15 yaşında sokakta keşfedildim. Bir ajans sahibi daha önce modellik yapıp yapmadığımı, eğer düşünürsem yardımcı olabileceğini söyledi. Güzel olduğumun farkındaydım ancak model olmak gibi de bir düşüncem yoktu.

Aileniz nasıl karşıladı bu teklifi?
Annem çok temkinli bir kadındır. Önceleri bu işe hobi olarak başlamam kaydı ile izin verdi. Ancak 16 yaşımda Armani, Calvin Klein gibi moda devlerinin defilelerine çıkmaya başlayınca bu işin benim mesleğim olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.

Sizce güzellik mi yoksa yetenek mi öncelikli?
Şu bir gerçek ki, ben güzel olduğum için Prenses Irina rolüne düşünülüp seçildim. Ancak yeteneğim de olmasaydı yine de bu filmde olur muydum bilemiyorum. Önce güzelliğim tabii ki, ama kendime olan inancımda tam.

PAPARAZZİLERDEN KORKUYORUM
Çekimler ne kadar sürdü ve nasıl geçti?
İki buçuk hafta sürdü. İspanya'daki stadyum çekimlerinde çok heyecanlıydım. Çekim yaptığımız yer o kadar büyük ve büyüleyiciydi ki, elim ayağım birbirine dolandı. Tam 3 bin figüran o sahnede görev aldı. Çok ihtişamlıydı her şey ve ben kendimi gerçekten bir prenses gibi hissettim.

Bu sizin ilk sinema deneyiminiz. Özel bir ders aldınız mı?
Oyunculuk anlamında almadım, çünkü kamera önünde gerçekten çok rahattım, ders almaya ihtiyaç duymadım. Sadece kendim konuşmak istediğim için Fransızca dersleri aldım. Çok da başarılı oldum.

Sinema kariyeri yapacaksanız nereyi tercih edersiniz?
Tabii ki Hollywood... "Asteriks Olimpiyat Oyunları'nda" filmindeki rolümü de Hollywood'a bir hazırlık olarak düşünüyorum... Şöhret hoşuma gidiyor ama ayaklarımı yerden kesmesine izin vermiyorum.

Sizi en çok ne korkutuyor?
Paparazziler. Sürekli takipteyim. Bu nedenle de sadece çocukluk arkadaşlarımla görüşüyorum. Onlara güvenip dertleşiyorum. Gece hayatını de pek sevmiyorum. Ev partilerini tercih ediyorum.

Annenize mi, babanıza mı benziyorsunuz?
Maceracı kişiliğimi babamdan almışım ve bence insanın başına gelen her şey hayatın tadı tuzu.

En çok göğüslerimi ve gözlerimi severim
En sevdiğiniz tatlı?
Çikolatalı sufle.

Sevdiğiniz yemek?
Soslu tavuk.

En sevdiğiniz oyuncu?
Jack Nicholson.

En sevdiğiniz şarkıcı?
Ray Charles, Madonna.

En sevdiğiniz mutfak?
İtalyan mutfağı.

Kahvaltıda vazgeçilmezleriniz?
Yoğurtlu yulaf ezmesi, meyve ve kahve.

Güzelliğiniz için...
Sekiz saat uyku ve cildime bol nem uyguluyorum.

En sevmediğiniz şey?
Ev temizliği, bulaşık yıkamak ve ütü beni deli eder.

Kendinizde en beğenmediğiniz yer?
Kulaklarım ve 42 numara olan ayaklarım.

En beğendiğiniz yer?
Gözlerim ve göğüslerim.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.02.2008
506
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.