Magazin

Bu güzel kadın hapse atılır mı?

Bu güzel kadın hapse atılır mı?

Küçük yaştaki erkek öğrencisini baştan çıkarmaktan yargılanan Debra LaFave'ı avukatı, 'Hapse konulmak için fazla güzel bir kadın' diye savundu.

ABD'nin Florida Eyaleti'nde, 14 yaşındaki erkek öğrencisiyle cinsel ilişki kuran sarışın öğretmen Debra LaFave'ın 'Küçük bir çocuğu baştan çıkarma' suçundan 30 yıl hapsi isteniyor. Hakkında dört ayrı suçlama açılan 23 yaşındaki LaFave'ın savunmasını üstlenen avukat John Fitzgibbons 'Böylesine güzel bir kadını hapishaneye kapatmanın kediye ciğer teslim etmekten farksız olduğunu' söyledi.

Avukat: Hapse girmemeli
5 Aralık'ta başlaması planlanan duruşmalar öncesinde hakimler mahkeme tarafından atanacak psikologlardan LaFave'ın psikolojisi hakkında görüş istedi. LaFave'ın psikolojik sorunları olduğuna işaret ederek müvekkilinin doğruyla yanlışı ayıramayacak durumda olduğunu söylemesi beklenen avukatı düzenlediği basın toplantısında 'Güzel sarışın kadınların hapse girmemesi' gerektiğini belirtti, müvekkilinin ağır bir depresyon geçirdiğini sözlerine ekledi.

Bir zamanlar mankenlik de yapan Debra LaFave kendini 'Delirmiştim' diyerek savunuyor. Sınıf dahil pekçok yerde öğrencisiyle ilişkiye girdiği belirlenen LaFave, buna rağmen, çekici ve güzel yüzüyle halkın sempatisini kazandı.

Eski eşi: Bilinçli yapıyor
Halk tarafından 'Daha önce suç işlememiş, eğitimli, dindar ve iyi aileden gelen' sıfatlarıyla tanımlanan Debra LaFave'ın eski eşi ise onun deli olmadığını ve her şeyi bilinçli bir şekilde yaptığını öne sürüyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 21.07.2005
417
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.