Magazin

Bu fotoğraflar şoke etti

Bu fotoğraflar şoke etti

Oliviero Toscani'nin 'sıfır beden hastalığına' karşı yürütülen kampanya için çektiği fotoğraflar şok yarattı.

Daha önce de tartışma yaratan fotoğraflara imza atan Toscani, başta gösteri dünyası olmak üzere gençler arasında gittikçe yaygınlaşan anoreksiyaya karşı yürütülen kampanya kapsamında, 27 yaşında ve sadece 31 kilo gelen Isabelle Caro'yu model olarak kullandı.

No-L-ita adı verilen kampanya için objektif karşısına geçen Caro 13 yaşından beri anoreksiya hastası. Bunu kötü geçen çocukluğunun bir etkisi olarak değerlendiren genç "Önceleri kendimi bütün gözlerden saklamak, gizlemek isterdim. Ama artık ne korkunç bir hale geldiğimi, bu hastalığın ne kadar feci olduğunu herkese göstermek istiyorum" diye konuştu.

Toscani'nin görenleri şoke eden fotoğraflarından hazırlanan afişler İtalya'nın Milano kentinde sokaklara asıldı

Geçtiğimiz aylarda sıfır beden iki mankenin kalp yetmezliğinden ölmesi moda dünyasında tartışma başlatmıştı. Bir çok ülkede sıfır beden mankenlerin kötü örnek oldukları ve sağlıksız göründükleri gerekçesiyle podyuma çıkmalarının yasaklanması gündeme gelmişti.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 26.09.2007
501
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.