Magazin

Bu da 'popobilim'

Bu da 'popobilim'

İskoç bilim adamları, bazı giysilerin kadınların kalçalarını neden daha iri gösterdiğini araştıracaklar. Araştırma sonuçlarının moda ve giyim sektöründe önemli kırılma ve açılımlara neden olacağı belirtildi.

İskoçya'daki Heriot-Watt Üniversitesi uzmanları, bazı giysilerin kadınların poposunu neden büyük gösterdiği konusunda dev bir araştırma başlatıyorlar. Tekstil ve tasarım bölümü araştırmacılarının yapacağı bu çalışmanın bir ilk olduğu ve elde edilecek sonuçların giyim sanayiinde veri olarak kullanılabileceği belirtildi.

Araştırma kapsamında gönüllüler, yüzlerce değişik tarzda kıyafet giyip arkadan fotoğraf çektirecekler. Bu fotoğraflar, katılımcılara gösterilip hangi resimde poponun daha büyük veya küçük göründüğü sorulacak. Çalışma çerçevesinde çeşitli tasarım, renk, desen ve kumaş türlerinin popo ölçüsünü ne şekilde etkilediği ortaya çıkarılacak.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 29.12.2005
389
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.