Magazin

Bu da 2.5 cm'lik Kuran

Bu da 2.5 cm'lik Kuran

Sabancı Müzesi tarafından geçen ay satın alınan ve dünyanın en küçük boyutlu el yazması Kuran-ı Kerim'i olarak tanıtılan esere Çanakkale'den rakip çıktı!

Yazılış tarihi bilinmeyen yeni Kuran'ın boyunun Sabancı Müzesi'ndekinden 1 santimetre daha kısa yani 2.5 santimetre olduğu belirtildi.

Çanakkale Daniş Acar Huzurevi ikinci başkanı Ahmet Binici, dedesinden miras kaldığını belirttiği 2.5 santimetre boyundaki Kuran-ı Kerim'i incelenmesi amacıyla Çanakkale Müftülüğü'ne teslim etti.

Müftü Yardımcısı Ahmet Hamdi Başpınar, bu büyüklükteki Kuran'ların sayısının çok az olduğunu, ancak bu Kuran'ın ilk bakışta baskı gibi göründüğünü, incelemeyi sürdürdüklerini söyledi. Ahmet Binici de, mikro boyutlu Kuran'ın 1973'te vefat eden dedesinden kaldığını belirterek, "Basında 3.5 santimlik iki Kuran olduğu ve birinin çalındığı haberini gördüğümde ilgimi çekti" diye konuştu.
(Radikal)
Yayın tarihi: 05.03.2006
389
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.