Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bu bücür herkesin dilinde

Bu bücür herkesin dilinde

Minik Muhammed Demirci, kendine Ronaldinho ile Sergen Yalçın'ı örnek alıyor. Beşiktaş Yöneticisi Sinan Vardar, Muhammed için "Profesyonelliği için ilk adımı atacağız. Geleceğini garanti altına almalıyız" dedi.

Beşiktaş minik takımının yıldızı Muhammed Demirci, dün yönetici Sinan Vardar ve kendisini bulan Gaziosmanpaşa Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Seyit Ateş ile medya önüne çıktı, kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğini söyledi.

11 yaşındaki Muhammed futbol topuyla yaptığı gösteride herkesi kendine hayran bıraktı. 4 yıldır futbol oynadığını belirten Muhemmed, "Dünyada Ronaldinho, Türkiye'de Sergen'i örnek alıyorum" dedi.

Yönetici Sinan Vardar, Muhammed'in Türk ve dünya futbolu için ümit vaat eden yetenekli bir futbolcu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Muhammed henüz 11 yaşında. Bundan sonra kendisini bekleyen uzun bir yol var. Muhammed'i küçük bir yavru gibi muhafaza etmeliyiz. Yönetim olarak kendisine çok büyük özen göstereceğiz. Muhammed büyük bir değer. Profesyonelliği için ilk adımı atacağız. Önümüzdeki günlerde bu konuda çalışmalarımız olacak. Öncelikle Muhammed'in geleceğini garanti altına almalıyız. Onu kısa bir süre sonra 'A' takımda izleyeceğimize inanıyorum."

Muhammed'in manevi babası Seyit Ateş ise minik yıldızın bir varoş çocuğu olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Gaziosmanpaşa'nın ücra köşelerinde Muhammed gibi yüzlercesi var. Muhammed onların öncüsü oldu. Muhammed'i 4 yıl önce bir sosyal faaliyet sırasında tanıdım. 27 yıldır başkanlığını yaptığım Gaziosmanpaşa Gençlerbirliği Spor Kulübü'ne getirdim.

Daha sonra da Beşiktaş'ta lisans çıkardık. Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri de Muhammed'i istediler. Yönetimle cuma günü bir araya gelerek, sözleşme konusunu görüşeceğiz. Muhammed'in gördüğü ilgiden dolayı şımarmaz. Bilimsel olarak çalışıyoruz. Çapa Tıp Fakültesi Spor Ana Bilim Dalı'nda bir heyet sürekli bilimsel testler yapıyor. 5 yıl sonra Muhammed'i BJK İnönü Stadı'nda şov yaparken göreceğiz."
(Hürriyet)
333
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.