Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bu araştırma bazı erkekleri çok kızdıracak!

Bu araştırma bazı erkekleri çok kızdıracak!

Bir araştırmaya göre kadınlar 4X4 cipleri işlerine yaradığı için, erkekler ise özgüven eksikliğinden alıyor.

Bilim adamlarının yaptığı yeni bir araştırmaya göre kendine güveni olmayan, erkekliğini ön plana çıkarmak isteyenler "cip" kullanıyor.

New York'taki Cornell Üniversitesi uzmanlarının 111 erkek ve üzerinde yaptığı araştırmada, katılımcılar cinsel kimlikleri ile ilgili soruları cevapladı.

Verilen cevaplar sonucunda kadınların cipleri sadece ihtiyaçtan, erkeklerin ise özgüven eksikliğinden aldığı ortaya çıktı. Cip kullanarak erkekler daha maço ve erkeksi bir imaj çizmeye çalışıyor.

'Maço hissediyorlar'
Araştırmayı yapan grubun başında bulunan Dr. Robb Willer, "Erkekliğini tehlike altında gören erkekler kendilerini daha çok sıkılgan, saldırgan, sinirli ve suçlu hisseder. 4X4'e bindiklerizaman kendilerini daha güçlü, sert ve maço erkek hissederler" diye konuştu.

Erkeklerin bu gibi amaçlar için cipleri tercih ettiğini vurgulayan uzmanlar, "kadınlar bu arabaları daha çok çocukları okula götürmek, alışveriş gibi konularda işlerine daha çok yaradığı için kullanıyor. Cipleri büyüklüğü ve genişliğinden dolayı aile arabası gibi görüyorlar" açıklamasını yaptı.
419
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.