Magazin

Broş kazası

Broş kazası

Türk Sanat Müziği'nin divası Bülent Ersoy, elbisesindeki broşun iğnesinin kasık bölgesine saplanması sonucu kanlar içinde kaldı. "Kurban bayramında adıl ben kurban oldum" diyen Ersoy, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İzmir'de bulunan kayınvalidesine bayram ziyaretinde bulunduktan sonra Queen Elizabeth Hotel'de sahne almak üzere eşi Armağan Uzun'la birlikte Antalya'ya gelen Bülent Ersoy ummadığı bir kaza geçirdi. Geceye eşi Armağan Uzun'un 5 katlı pasta sürpriziyle başlayan Bülent Ersoy, eşiyle birlikte sahneye getirilen pastayı kesti, objektiflere gülümseyerek pozlar verdi. Ancak Ersoy'un, mutluluğu kısa sürdü. Elbisesinin kasık kısmında bulunan broşun, masaya yaslandığı sırada vücudunu kesmesi üzerine kanlar içinde kalan sanatçı, uzun süre durumu fark etmedi. Eşinin uyarısıyla kanları farkederek konserini yarıda kesen Ersoy'a ilk müdahale, konuklar arasında bulunan doktor Aykut Ensari tarafından yapıldı.

Uçağın gecikmeli olarak Antalya'ya inmesi nedeniyle kısa süreli bir telaş yaşayan Ersoy'un, konser sırasında yaşadığı bu aksilik nedeniyle morali de bir hayli bozuldu. Bu arada programın yarıda kalması nedeniyle konukların eğlencesinin noktalanması bazı tatilcileri de kızdırdı. Ersoy'un neden sahneyi terk ettiğini anlayamayan konukların yetkililerle tartışması üzerine Ersoy'un, kanlar içinde kalan kıyafeti basın mensuplarına gösterilmek için dışarı çıkartıldı. Bülent Ersoy'a kuliste yapılan müdahale sırasında, ne olduğunu fark edemeyen izleyiciler, konser şartlarının yerine getirilmediğini öne sürerek, Ersoy ve otel yöneticilerini protesto etti ve konser ücretinin iadesini talep etti. İzleyiciler, otel yetkililerinin durumu izah etmesi üzerine salonu terk etti. Yaşanan kaza nedeniyle programını iptal eden ünlü sanatçı, hayranlarından özür diledi.

YENİDEN SAHNEYE ÇIKMAK İSTEDİ
Ersoy, sahneye çıkmak istese de doktor, konser veremeyeceğini ve tedavi için hastaneye kaldırılası gerektiğini belirtti. Gece yarısı hastaneye kaldırılan Bülent Ersoy, sabahın ilk saatlerine kadar hastanede müşahede altında tutuldu. Otele çağrılan ambulansa sedye ile taşınan Bülent Ersoy, ambulanstan indirilirken sedyenin sarsıldığı anlarda çığlık attı. Acil Servis'te tedaviye alınan Bülent Ersoy'a müdahaleyi hastanenin Başhekimi Opr. Dr. Batur Işık yaptı. Dr. Işık, sanatçının durumunun ciddi olmadığını, kasığında üçgen şeklinde bir kesik bulunduğunu kaydetti. Dr. Işık, Ersoy'a iki gün süreyle dinlenmesinin önerildiğini anlattı. Tedavisi tamamlanan Bülent Ersoy taburcu edildikten sonra konser verdiği otelde istirahate çekildi.

BENİ ARMAĞAN UYARDI
Bir an olsun bile yanından ayrılmayan eşi Armağan Uzun'un elini hiç bırakmayan Ersoy, çıkışta basın mensuplarının karşısına çıktı. "Kurban bayramında ben kurban oldum" diyen sanatçı, "İlk müdahale yapıldı. İğneden korktuğum için dikiş attırmadım. İki gün boyunca hareket etmem yasaklandı. Tedavime İstanbul'a dönünce devam edeceğim. Ben bir şeyden korkmam. Allah'a verecek bir canım var. Zaten olayı hissetmedim bile, Armağan Bey'in uyarması üzerine ne olduğunu anladım. O dakikaya kadar sadece bir sıcaklık hissettim ama önemsemedim. Şimdi iyiyim, biraz ağrım olsa da kısa zamanda geçeceğini biliyorum. Tetanoz aşısı da yapıldı. Sağlığım gayet iyi" dedi.

KEMER, DİVA'YA YARAMIYOR
Bülent Ersoy, konser için geldiği Kemer'de daha önce de talihsiz bir olay yaşamıştı. Geçen Ramazan Bayramı'nda Antalya'ya gelen Bülent Ersoy, konser vereceği Kemer İlçesi'ndeki Majesty Mirage Park Resort Hotel'e giderken otomobilde eşi Armağan Uzun ile kavga etmişti. Otomobili yoldan geri çeviren Diva, eşini Antalya'daki evine bırakmış, bu nedenle de konsere yaklaşık 1 saat geç başlamıştı. Olay, "Bülent Ersoy'dan Armağan'a ev hapsi" diye kamuoyuna yansımıştı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 22.12.2007
531
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.