Magazin

Böyle vaat ne görüldü, ne duyuldu!

Böyle vaat ne görüldü, ne duyuldu!

Zonguldak'ta dağıtılan el ilanında, vatandaşlara 996 yıl sonrası için ev sahibi olma imkanı vaat ediliyor. Evlerin teslim tarihi 1 ocak 3000!

Kent merkezinde dağıtılan ilanda, Devrek ilçesinde yapılacak üç oda ve bir mutfak olan depreme dayanıklı daireler için bugün başlayan kayıtların pazartesi günü sona ereceği söyleniyor. Evlerin 1 ocak 3000'de teslim edileceği ve 1 milyar lira kayıt ücreti alınacağı belirtilen ilanda, şöyle deniyor: "250 milyon lira ödeme taksidi, daire teslimatında yatak odası takımı hediyemiz olacaktır...

"Cumartesi ve pazar günü kayıtlar devam etmektedir. Daire teslimat gününden itibaren beş yıl daire içinin her yıl bedava boyası da bizden. Sizden tercih, hizmet bizden. Otopark havuzlu, kaloriferli, müstakil tapulu dairenin yarı parasını ödeyene ikinci daire yarı fiyatına uygulanacaktır."

Hiç kimseye ulaşılamıyor
Başvuru adresi ve müteahhit firma adı bulunmayan ilan hakkında konuyla ilgili bilgi almak için cep telefonu numarası arandığında ise konuyla ismini vermek istemeyen bir çıkıyor. Kadın, O.E. ve O.Ü. adındaki iki müteahhitin ilçe merkezindeki arsalarına 80 daireli konut yaptıracağını, daha fazla bilgi sahibi olmadığını, konutları yapacak kişilerin telefonlarını bilmediğini söylüyor.

Suç duyurusunda bulunulacak
Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu tür ilanlarla halkın yanlış yönlendirilip parasının alınmaya çalışıldığını ifade etti. Topaloğlu, "Söz konusu ilanla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız. Vatandaşlarımız bu gibi duyurulara itimat etmemeliler. Aksi takdirde maddi açıdan büyük kayıplara uğrayabilirler" dedi.
Yayın tarihi: 27.08.2004
430
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.