Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Boşanmak ömür boyu mutsuzluk nedeni!

Boşanmak ömür boyu mutsuzluk nedeni!

ABD'li ve Alman araştırmacıların çalışmasına göre, boşanan kişiler kısa bir süre için 'Eskisinden çok daha iyiyim' deseler de, bir daha asla eskisi kadar mutlu olamıyorlar.

ABD'deki Michigan Eyalet Üniversitesi ile Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü'nün ortak araştırmasının sonuçlarına göre, boşanan bir kişi, bir daha asla eski mutluluk düzeyine ulaşamıyor.

18 yıl boyunca 30 bin kişinin incelenmesiyle yapılan araştırmaya göre, boşanmış insanlar evli insanlara göre hayattan daha az zevk alıyor. Daha önce yapılan araştırmalar, evliliğin tatminle doğrudan ilişkisi olduğunu gösteriyordu.

Ancak bu son araştırma, boşanmanın kalıcı etkilerine dair yeni bulgular içeriyor. Araştırma, bazı insanların evliliğinde mutluluğun yıllar içinde giderek azaldığını ve ardından boşanmanın gerçekleştiğini gösteriyor. Boşanan kişiler, bu yeni medeni durumlarının başında, mutluluklarında bir artış olduğunu söyleseler de, hayatın geri kalan kısmında mutluluk bir daha asla eski seviyesine ulaşamıyor.
(Milliyet)
324
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.