Magazin

Boşanmak kadınlara yarıyor

Boşanmak kadınlara yarıyor

İngiltere'den yapılan bir araştırmaya göre "Kadınlar, erkeklere nazaran boşanmanın psikolojik yükünü çok daha kolay atlatıyor".

Daily Telegraph'ın haberinde, 3500 dolayında boşanmış ve erkek ile yapılan araştırmanın verileri, ayrılığın erkekler için daha üzüntü verici, kafa karıştırıcı ve hatta intiharı düşündürecek kadar sarsıcı olduğunu gösteriyor.

Erkekler sarsılıyor
Sonuçları bugün yayınlanan araştırmaya göre, erkekler iş hayatında boşanma ardından ciddi bir sarsıntı yaşayabiliyor. Erkeklere nazaran kadınlar ise kariyerlerini devam ettirmekte daha az zorlanıyorlar.

Kendilerini iyi hissediyorlar
Daily Telegraph'ın dikkat çektiği bir diğer nokta ise, bu anketin sonuçlarına göre uzun vadede ayrılan çiftlerin büyük çoğunlukla uzlaştığı bir konu var: Kendilerini boşanmadan önceki günlerine kıyasla çok daha iyi hissediyorlar. Fakat bu noktada da boşanmış kadınlar erkeklere nazaran mutluluk derecelerini daha yüksek vermişler.
Yayın tarihi: 04.07.2005
375
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.