Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bol sıfırlı cep telefonu modası

Bol sıfırlı cep telefonu modası

Amerika'da zengin ve ünlüler arasında sonu sıfırla biten cep telefonu modası başladı. Numaraların sonundaki sıfırların sayısı ne kadar çok olursa o kadar makbul sayılıyor. Zenginler sonu sıfırla biten numaralar için binlerce dolar ödemeyi göze alıyor.

Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin birinci sayfadan verdiği habere göre, ünlü ve zengin kişiler bu numaraları alabilmek için epey para ödemeyi göze alıyorlar.

Cep telefonu firmalarının son zamanlarda sonu 0, 00 ya da 000 ile biten binlerce numarayı servise soktukları haber verildi. Numaraların sonundaki sıfırların sayısı ne kadar çok olursa o kadar makbul sayılıyor.

Cep telefonu firmaları kaynakları, sonu 00 ya da 000 ile biten numaraların genelde büyük şirketlere ya da zengin ve ünlü kişilere ait olduğunu doğruladılar. Bu kaynaklara göre, zenginler şimdi, alan kodu hariç 7 rakamdan oluşan cep telefonu numaralarının 5 sıfırlı olanlarını ''ele geçirmeye'' çalışıyorlar.

Bu tür ''sıfır manyaklarından'' olduğunu belirten Scott Painter adlı bir zengin, gazeteye şunları anlattı:

''Hayalimdeki telefon numarası, sonunda 5 sıfır bulunan bir numaraydı. Bir gün bu numarayı gelişi güzel çevirdim. Telefonu birisi açtı. Hemen kendisine numarasını satın almak istediğimi ve bu iş için 5000 dolar ödemeye hazır olduğumu söyledim. Kendisiyle dalga geçtiğimi zannetti. Ancak sonuçta anlaştık. Fikrini değiştirmesine fırsat vermeden ofisine gittim. Birkaç saat ve 5000 dolar, sonra hayalimdeki telefon numarasını taşıyan alet cebimdeydi''.

(aa)
Yayın tarihi: 29.08.2002
533
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.