Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Boğaziçi'nde Vakko Sailing Cup heyecanı yaşandı

Boğaziçi'nde Vakko Sailing Cup heyecanı yaşandı

e-kolay.net'in sponsor olduğu 'ZigZag' bu sezon katıldığı ilk yarış olan Vakko Sailing Cup Bosphorus 2005'in Kuruçeşme-Ataköy etabında 2. oldu.

Yelken tutkunları, heyecan ve coşkuyu Boğaziçi'nin görkemli atmosferinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Vakko Sailing Cup – Bosphorus 2005 ile doyasıya yaşadı. 4 kategoride toplam 83 teknenin mücadele ettiği sezonun ilk yarışında e-kolay.net tarafından desteklenen ZigZag, bulunduğu klasmanda (IRC 2) 18 tekneyle yarıştı.

1.yarış: Kuruçeşme-Bebek-Kuruçeşme parkuru
Yelkenliler bu parkurda 2 tur attılar. Arkadan gelen lodos ile rengarenk balon yelkenlerini açan tekneler Boğaz'da rengarenk bir görüntü oluşturdular. Ancak özellikle dönüş şamandırasının kıyıya oldukça yakın olması nedeniyle teknelerin dönüş anında heyecanlı anlar yaşandı. "Zigzag powered by e-kolay.net" bu turu 7. olarak tamamladı.

2. yarış: Kuruçeşme-Ataköy parkuru
Saat 15:00'de start verilen Kuruçeşme-Ataköy parkurunda yelkenliler bu kez rüzgara karşı orsa seyriyle Boğaz'da slalomlar yaparak Sarayburnu açıklarına ulaştılar. Bu noktadan sonra yine balonlarını açan yelkenliler bu kez de sahil yolundakiler için görsel şölen oluşturdular. Zigzag powered by e-kolay.net" bu yarışta 2. oldu.

Genel klasmanda dördüncü
"Zigzag powered by e-kolay.net" genel klasmanda ise 18 tekne arasında 4. sırada yer aldı.

İstanbul Boğazı kıyı şeridi boyunca izlenebilen yarış, Reina'da dün gece düzenlenen ödül töreni ile son buldu.
415
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.