Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Boğaz Köprüsü'nde tenis maçı

Boğaz Köprüsü'nde tenis maçı

Boğaz Köprüsü bu sabah, dünyaca ünlü tenisçi Venus Williams ile Milli Tenisçi İpek Şenoğlu'nu buluşturdu.

Türkiye'de ilk kez düzenlenen 2005 WTA İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda ana tablo maçlarının başlamasından önce dünyaca ünlü ABD'li tenisçi Venus Williams ile Milli tenisçi İpek Şenoğlu, Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren Boğaziçi Köprüsü'nde bir gösteri maçı yaptı.

Köprü trafiğe kapatıldı
Maç, saat 07.00-07.45 saatleri arasında Asya'dan Avrupa'ya gidiş yönü trafiğe kapatılan köprü üzerinde gerçekleştirildi.

Top toplayıcı çocuklar tarafından köprünün Avrupa-Asya sınırı olan noktasına yapışkan bantlarla tenis kortu çizildi, file gerildi ve her iki sahada Türk bayrağı açıldı. Karşılaşmayı Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ile İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar da izledi.

Limuzinle geldiler
Venus Williams ve İpek Şenoğlu, Boğaziçi Köprüsü'ne limuzinlerle geldi. Annesiyle birlikte köprünün üzerine gelen Williams, daha sonra İpek Şenoğlu ile gösteri maçı yaptı. Williams, mini kot etek ve bluz ile yaptığı gösteri maçının ardından hayranlarına tenis topları imzaladı.

Williams ve Şenoğlu, gösteri maçının ardından denize birer tenis topu attı. İkiliye, organizasyon komitesi tarafından birer plaket verildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da Williams'a genel müdürlüğün rozetini taktı.

Williams: Çok heyecanlandım
Venus Williams, gösteri maçı sonrası yaptığı açıklamada, iki kıtada aynı anda tenis oynamasının inanılmaz olduğunu belirterek "Rüyamda görsem inanmazdım. Çok heyecanlandım" dedi. Bunun kendisi için tarihi bir olay olduğunu belirten dünyaca ünlü tenisçi, "benim için çok güzel bir olay. Çok sevdim, inanılmaz ve ilginçti" dedi.

Şenoğlu çok mutlu
İpek Şenoğlu ise iki kıtayı birleştiren noktada tenis oynamanın herkese nasip olamayacağını söyledi. Çok güzel bir duygu yaşadığını anlatan Şenoğlu, "şu an gelişmekte olan tenis sporunu böyle bir organizasyonla Türkiye'ye ve dünyaya tanıtıyoruz. Venus ile oynamak önemli ama Boğaziçi Köprüsü'nde oynamak çok daha önemli. İki kıtanın birleştiği yerde oynamak çok orijinal bir fikir" dedi.
531
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.