Magazin

Bodrum'un yeni anıtı

Bodrum'un yeni anıtı

Bodrum Belediyesi, 4 Ağustos'ta bir parti düzenleyerek İzmir'den Bodrum'a taşınan Müzeyyen Senar'ı 'Bodrum'un yeni sembolü' ilan edecek.

Kızı Feraye'ye komşu olmak için İzmir'den Bodrum'a taşınan Müzeyyen Senar'ın bu kararı, Bodrumlular tarafından sevinçle karşılandı. Bodrum Belediyesi, sanatçı için 4 Ağustos Perşembe gecesi Bodrum'un ünlü diskolarından Hadigari'de bir 'Hoşgeldin gecesi' düzenleme kararı aldı.

Ertegün-Tarkan-Evren
Saat 19.00'da başlayacak geceye eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren, sunucu Halit Kıvanç'ın yanı sıra sanatçılar Yıldız Kenter, Tarkan, İbrahim Tatlıses, Ali Poyrazoğlu da katılacak. Atlantic Records'un sahibi Ahmet Ertegün de davetliler arasında bulunuyor.

Kitabını da imzalayacak
Ayrıca barkovizyona sanatçının, 1948, 1971, 1978 ve 1984 yıllarında verdiği konserlerden, hiçbir yerde yayınlanmayan bölümler yansıyacak. Müzeyyen Senar gecede, Radi Dikici'nin yazdığı 'Cumhuriyet'in Divası Müzeyyen Senar' adlı biyografik kitabını da imzalayacak.

Zeki Müren'e Bodrum'un Paşası adı verilmişti
Bodrum bugüne kadar hep Sanat Güneşi Zeki Müren'in adıyla anıldı. 'Bodrum'un Paşası' olarak da anılan sanatçı, hayatının son bölümünde Bodrum'da yaşadı. Zeki Müren'in müze haline getirilen evi, tatil beldesine gelen turistlerin akınına uğruyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 03.08.2005
542
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.