Magazin

Bodrum'da 'beach' furyası

Bodrum'da 'beach' furyası

Kumsal, plaj anlamındaki İngilizce 'Beach' sözcüğünden esinlenerek açılan tatil tesisi furyası sürüyor.

Bodrum'daki 'Beach' furyası, 10 yıl önce ilk kez Yalıkavak Beldesi Küdür Yarımadası'nda, Eski Ankara Belediyesi Başkanı merhum Vedat Dalokay'ın oğlu Hakan Dalokay'ın, ses sanatçısı Seyyal Taner ve sevgilisi Mehmet Dirim'le birlikte 40 dönüm arazi üzerine açtığı 'Dodo Beach' ile başladı.

Ardından Xuma Beach, Maça Kızı, Maki, Nana, Scala, Redroom, Havana, Cohiba, Divan Palmira Beach Club gibi popüler mekanlar peş peşe açıldı. Sayıları 270'e ulaşan tesisler, yörenin eğlence kültüründe önemli değişiklik yarattı. Bodrum'un çoğunlukla Göltürkbükü, Yalıkavak, Gümbet, Bitez, Ortakent-Yahşi beldelerinde faaliyet gösteren, 10-50 dönüm arazi üzerine ve yaklaşık 10-80 milyon dolar maliyetlerle kurulan tesislerin bir yılda toplam 2 milyon müşteri ağırladığı belirtildi.

Her yıl nisan ayı başından eylül sonuna kadar Bodrum sahillerinde hizmet veren 'beach club'ların değişik ortamı, kaliteli eğlence aktiviteleri, hijyenik koşulları, temiz gıdaları ve güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olması nedeniyle tercih edildiği kaydedildi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 25.07.2005
614
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.