Magazin

Bob Dylan'ı bir kadın oynayacak

Bob Dylan'ı bir kadın oynayacak

Oscarlı Avustralyalı yıldız Cate Blanchett, ünlü Amerikalı protest şarkıcı Bob Dylan'ı beyazperdede canlandıracak.

Cate'in fotoğrafları sağda

"Premiere" dergisinin İnternet sitesindeki habere göre, Hollywood'un ünlü yıldızları, 65 yaşındaki efsane şarkıcının hayatının anlatılacağı "I'm not there" adlı filmde, Dylan'ı farklı dönemlerinde oynayacak.

Blanchett'in ünlü şarkıcının gençlik yıllarını canlandıracağı filmde, Heath Ledger, Richard Gere, Christian Bale ve Ben Wishaw da Dylan'ı hayatının farklı dönemlerinde beyaz perdeye taşıyacak.

Daha önce filmde Dylan'ı 70'li yıllarda canlandıracağı açıklanan İrlandalı ünlü aktör Colin Farrel ise filmin kadrosundan son anda çıktı. Montreal'de Temmuzda çekimleri başlayacak filmi "Far from Heaven" ve "Velvet Goldmine" gibi filmlerle ünlenen Todd Haynes yönetecek.

Filmin kadrosunda ayrıca Julianne Moore, Charlotte Gainsbourg ve Michelle Williams da yer alıyor. Filmde Dylan'ın şarkıları PJ Harvey, White Stripes grubundan Jack White ve REM grusundan Michael Stipe tarafından seslendirilecek.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 27.05.2006
295
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.