Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Blair, oğullarını ara sıra dövermiş

Blair, oğullarını ara sıra dövermiş

En küçük oğluna fiske bile vurmadığını söyleyen İngiltere Başbakanı, diğer üç oğlunu yetiştirirken ara sıra tokat atmış.

İngiltere'yi birbirine saygılı bireylerin yaşadığı bir topluma dönüştürmek için bir program başlatan İngiltere Başbakanı Tony Blair, dört çocuğundan üçünü büyütürken zaman zaman "tokada başvurduğunu" itiraf etti.

BBC'nin Newsnight programına konuk olan Blair, ısrarlı sorular üzerine, biraz da çekinerek, 21 ile 5 yaş arasındaki çocuklarından büyük olan üçünü zaman zaman dövdüğünü söyledi.
52 yaşındaki İngiliz Başbakanı, program sırasında sunucunun "Çocuklarınızı döver misiniz, hiç dövdünüz mü?" sorusuna önce net cevap vermekten kaçındı.

"Hayır, sanırım bu biraz garip ama ben küçük çocuğuma büyüklerine davrandığımdan farklı yaklaştım" diyen Blair'i yanlış anlayan BBC spikeri, "Nasıl yani, küçük çocuğunuzu mu dövüyorsunuz?" dedi. Bunun üzerine Blair, "Hayır, hayır. Aslında bunun tam tersi oldu. Bu tokat atma işi... Sanırım herkes çocuğa tokat atmakla çocuğa kötü muamele etmenin birbirinden çok farklı olduğunu bilir" karşılığını verdi.

2005'te çıkardığı bir yasayla anne-babalara çocukta ağır hasarlara yol açmamak kaydıyla "tokat atma" hakkı tanıyan hükümetin Başbakanı olan Blair, en küçük oğlu Leo'ya yönelik tavrının değişik olduğunu, ona bir fiske bile vurmadığını ifade etti.
Yayın tarihi: 12.01.2006
421
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.