Magazin

BJK'ya 1 maç seyircisiz oynama cezası

BJK'ya 1 maç seyircisiz oynama cezası

PFDK, Beşiktaş Kulübü'ne 1 maç seyircisiz oynama ve 50 bin YTL para cezası verirken, futbolcusu Carew'i de 3 maçla cezalandırdı.

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu bugün yaptığı toplantıda, Sakaryaspor maçında meydana gelen saha olayları ve taraftarının kötü ve çirkin tezahüratı nedeniyle Beşiktaş'a 1 resmi maçı seyircisiz oynama ve 50 bin YTL para cezası verdi. Aynı maçta rakibine yönelik fiili hareketi nedeniyle de Beşiktaşlı futbolcu John Carew, 3 maçla cezalandırıldı.

Serdar'a 1 maç ceza
Kurul, bu maçta sportmenliğe aykırı eylemi nedeniyle Sakaryasporlu Serdar'a da 1 maç ceza verirken, Sakaryaspor Kulübü, taraftarının kötü ve çirkin tezahüratı nedeniyle 2.500 YTL ceza aldı. PFDK, Sakaryasporlu Şenol ile Beşiktaşlı Ramazan'a ceza tayinine yer olmadığı kararına vardı.

Bu arada, Samsunspor-Galatasaray maçında taraftarların kötü ve çirkin tezahüratları nedeniyle Samsunspor Kulübü'ne 10 bin, Galatasaray Kulübü'ne de 30 bin YTL ceza verildi. PFDK'nın verdiği öteki cezalar şöyle:

 • 1 maç: Eerich Brabec, Tomas Pesir (Kayserispor)

 • 15 gün hak mahrumiyeti: Hamza Hamzaoğlu (Konyaspor antrenörü), Kemal Özdeş (Kayserispor antrenörü)

 • 5000 YTL: Fenerbahçe, Diyarbakırspor.
 • Yayın tarihi: 07.03.2005
  338
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.