Magazin

Bizim evliliğimizin flörtten farkı yok

Bizim evliliğimizin flörtten farkı yok

Yıllar, Demet Kutluay ve İbrahim Kutluay'ın aşkından hiçbir şey eksiltmedi, aksine hayatlarına dahil olan bebekleriyle sevgileri daha da büyüdü.

Geçtiğimiz günlerde kızları İrem ve oğulları Ömer'le birlikte Hello! dergisi için objektif karşısına geçen çift, aşklarının zamana direndiğini söyledi ve ekledi: "Bizim evliliğimizin hâlâ flörtten farkı yok."

Bu dört kişilik mutlu aile fotoğrafı için ne söylemek istersiniz?
- İbrahim Kutluay: Hayal ettiğim, kendi ailemde gördüğüm bir yaşam tarzını sürdürüyoruz. Bundan dolayı çok mutluyum ben...

- Demet Kutluay: şimdi tam aile olduk. Kendi benliklerimizden çıkıp her anne-baba gibi ailemiz ve çocuklarımız için yaşayan iki insan haline geldik. Evet artık dört kişiyiz ve hepimiz çok mutluyuz.

Bu tablo büyüyecek mi?
- D. Kutluay: Bunu söylemek için çok erken ama neden olmasın? "Bir kız bir erkek oldu, tamamdır artık" demiyoruz. Ömer üç-dört yaşına gelince belki "Hazırız, hadi bir çocuk daha yapalım!" diyeceğiz. şimdiden bunun planını yapmıyoruz.

İkiziniz olurmuş...
- D. Kutluay: Olsun, ben bebekleri çok seviyorum. Hamilelik, doğum, uykusuz geceler bana hiç zor gelmiyor. Yardım edenler de var. Keyifle büyütürüm.

Ömer'e hamileyken kaç kilo almıştın?
- D. Kutluay: 20 kilo... ırem'de de 23 kilo almıştım. Hamileliğin hamile gibi geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Hamile şişer, kilo alır, vücudu değişir. O yüzden kendimi kasmadan dilediğim her şeyi yedim.

İkinci kez baba oldun, nasıl duygular içindesin?
- İ. Kutluay: Allah'ın şanslı kulu olarak görüyorum kendimi. Hem kız hem de erkek evladımız oldu. ıkisinin de farklı heyecanları, güzellikleri var.

- D. Kutluay: ıbrahim'i bir baba olarak takdir ediyorum. Çocukları ona düşkün, çünkü çok emek veriyor.

İBRAHİM'LE EVLENDİĞİM İÇİN HEP ŞÜKREDİYORUM
Ev hayatı nasıl gidiyor?
- D. Kutluay: Çok keyifli. Böyle biriyle evlendiğim, böyle çocuklara ve imkanlara sahip olduğum için hep şükrediyorum. Biz küçük dünyamızda güzel bir şekilde yaşıyoruz.

İbrahim, Atina'ya giderken "Benimle oraya yerleşir misin?" dedi ve kabul ettin. şimdi ne dese yaparsın?
- D. Kutluay: Her şeyi yaparım. "Benimle şuradan atla" dese atlarım. Aradan 40 sene, 50 sene de geçse "Yine kocamla evlenirdim, yine ona aşık olurdum" derim. Ne kadar doğru bir karar vermişim... Ne kadar şanslıyım. Sonuçta hiç görmeyebilir, birbirimizi yakalayamayabilirdik de...

Evlilik neyi değiştirdi hayatınızda?
- D. Kutluay: Her zaman sorumluluğumu bilen bir insandım. İbrahimile ilk beraber olmaya başladığımda da evlilikten çok farklı bir hayatımız yoktu. Yunanistan'da yalnız bir hayat yaşıyorduk, birbirimizin her şeyi olmuştuk. şu anda da evliliğimin flörtten hiçbir farkı yok. Her şey yine eskisi gibi. Hâlâ aynı heyecan, aynı sevgi, aynı aşk...

Sevginizi gösterebilir misiniz birbirinize?
- D. Kutluay: Evet, coşkulu yaşarım ben her şeyi.

- İ. Kutluay: Ben daha sakin, içimde yaşarım. ıçimdeki sevgi mutlaka coşkuludur ama onu dışarı vururken yalnız olmamız lazım. Toplum içerisinde çok ölçülü davranmaya çalışırım.

GÖRGÜSÜZ VE ŞIMARIK BİR TAVRIMIZ OLAMAZ
Hangi sözcükler çok hayatınızda?
- D. Kutluay: "Tamam anneciğim, çok güzel olmuş anneciğim", "Yapma Ömer", "Dikkat et ırem"...

En çok söylenen sevgi sözcükleri neler peki?
- D. Kutluay: Birbirimize de, çocuklarımıza da "Seni çok seviyorum" deriz hep.

Evinizde ses hangi durumlarda yükselir?
- D. Kutluay: ırem ve Ömer uyumadığı zaman. Bizim ıbrahim'le pek tartışmamız olmaz. Ortayı güzel buluyoruz; uzatmadan, inat etmeden... Problemi, huzursuzluğu, kavgayı sevmeyiz.

- İ. Kutluay: Özellikle çocukların yanında ses yükseltmemeye dikkat ediyoruz.

İkiniz de baskın karaktersiniz, nasıl uzlaşıyorsunuz?
- D. Kutluay: Normalde inatçıyımdır ama onun karşısında kırılıyor inadım. Asla küs ve kavgalı kalamam. Kavgalıysam da iki laf atarım, telefonla ararım, ortayı yumuşatmaya çalışırım. İbrahimde fevri bir insandır ama öfkesi saman alevi gibidir. Bunu bildiğim için üstüne çok gitmem.

Tutumlu aile misiniz?
- D. Kutluay: Gayet mütevazı yaşıyoruz. ıkimiz de yıllarca çalıştık, güzel paralar kazandık. Ama asla görgüsüz ve şımarıkça davranmadık.

- İ. Kutluay: Çocuklarımızın hayatını düşünmek zorundayız. Saçma sapan masraflar yapmayız. Her istediğinde çocuklara istediğini alma taraftarı değiliz.

BEN "HAYIR" DEMEYİ DEMET'TEN ÖĞRENDİM
Birbirinizden ne öğrendiniz?
- D. Kutluay: İbrahimkendine inanılmaz saygı duyar. Onunla kendimi daha çok sevmeyi, mutluluğun önce kendini sevmekten geçtiğini öğrendim. Artık kendimle çok daha barışığım. Bunda ıbrahim'le yaşadığım huzurlu ilişkinin payı çok büyük. Bana verdiği sevgi, gösterdiği ilgi, "her şeyi başarabiliriz" duruşu, beni daha huzurlu ve mutlu biri yaptı. Geriye dönüp baktığımda büyük yol kat ettiğimi görüyorum.

- İ. Kutluay: Ben Demet'ten "hayır" demeyi öğrendim. Önceden, insanları kırmamak adına bir şey istediğinde mutlaka yapmaya çalışırdım.
(Eda Doğan / Hürriyet)
Yayın tarihi: 14.07.2010
376
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.