Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Biz vatan haini miyiz

Biz vatan haini miyiz

Türkiye'yi Eurovision'da "Süper Star" şarkısıyla temsil edecek Sibel Tüzün'ün Kıbrıs Rum Kesimi'nin devlet televizyonu CyBC'ye çıkmasının kriz yaratması, sanatçının eşi Engin Güven'i sinirlendirdi.

Sibel Tüzün'ün daveti üzerine, Rum Kesimi'ni Eurovision'da temsil edecek olan Annette Artani'nin de TRT'de çıkması gündeme geldi.

Ancak Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesi ve bunun gazetelerde haber olması kriz yarattı. Tüzün'ün menajerliğini de yapan Güven, şunları söyledi: "Rum kesiminde Anita ve ekibi bizi o kadar iyi ağırladı ki... Üstelik bizleri çok seviyorlar. Biz vatan haini miyiz. Neden bu olaylar bu kadar abartılıyor anlamadım. Birkaç fanatik insan ortaya bir şey atıyor, ortalık karışıyor."

TRT'nin programına uyduk
Artani'yi davet ettiklerini, onu Hilton Oteli'nde kendi cebinden harcayacağı parayla ağırlayacağını belirten Engin Güven, "Zaten TRT yetkilileri Sibel'e klip çekmek dışında fazla bir şey yapamayacaklarını söyledi.

Biz de tanıtım için sponsor bulduk. Ama şarkı belirlendikten sonra çıkan olumsuz haberler yüzünden beş sponsor çekildi. Tanıtım için cebimizden para veriyoruz, bir de bunlarla uğraşıyoruz. Ayrıca TRT, bize ne program veriyorsa ona uyuyoruz" dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
299
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.