Magazin

Biz gayfobik değiliz

Biz gayfobik değiliz

Yılmaz Erdoğan, önceki gün yayınlanan "Çok Güzel Hareketler Bunlar" programında eşcinselliği ele alan skecin ardından özeleştirisi yaptı.

Geçtiğimiz yıl Lambdaistanbul adlı eşcinsel örgütünün geleneksel olarak düzenlediği "Hormonlu Domates Homofobi Ödülleri"nde eşcinselleri dışlayıcı
yaklaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle "Hormonlu Domates" ödülüne layık görülen Yılmaz Erdoğan'ın Mutfak ekibi, pazar günü ekrana gelen "Çok Güzel
Hareketler"de yine esçinselleri ele alan bir skeci ekrana getirdi.

Skecin ardından Yılmaz Erdoğan, sahneye çıktı ve ekibine şunları söyledi: "Biz geçen sene şöyle bir izlenim verdik insanlara, gerçekten gayfobik ekip hissi veriyoruz insanlara. (Bu arada seyircikahkaha atıyor) İşte onlar böyle güldüğü için oluyor. Neticede gay olmanın, gay olarak yaşamanın çok zor bir şey olduğunu biliyoruz. O yüzden sizden bir tane de gerçekten bir gay'in bakış açısından dünyaya bakan bir skeç istiyorum.

Gerçekten böyle, pek çok zorluklarla karşılaşan topluma, biz de üstüne, alay ediyor gibi olduk, o konuda haklı eleştiriler alıyoruz. Doğru mizahçı zaten kalabalıkla birlikte azı ezen değil, onun yanında olandır." Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Ama gay'lik de bütün konular gibi şaka kapsamının içindedir. Biraz duyarlı bir alan olduğu için buradan eleştiri alıyoruz. Fakat gay'li şakalara o kadar çok gülüyorsunuz ki, yapmadan da duramıyor keratalar..."

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.10.2009
368
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.