Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Biz aynı ailenin bir parçasıyız

Biz aynı ailenin bir parçasıyız

TRT'nin ekrana çıkarmayı reddettiği Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Eurovision finalisti Annette Artani, Okan Bayülgen'in 'TV Makinası'ı programında 'Biz aynı ailenin parçalarıyız' dedi.

Sibel Tüzün'ün Türkiye'ye davet ettiği, ancak TRT'nin ekrana çıkarmayı reddettiği Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Eurovision finalisti Annette Artani, Okan Bayülgen'in "TV Makinası"na konuk oldu. Artani, "Biz aynı ailenin parçalarıyız" dedi.

TÜRKİYE'ye daha önce tatil için geldiğini belirten Annette Artani, program sonrasında yaptığı açıklamalarla dostluk mesajları verdi. "Dünyanın problemlerini çözmek bizim işimiz değil. Sibel Tüzün ile çok iyi arkadaş olduk ve bundan sonra da bu arkadaşlığımız devam edecek. Birtakım aksiliklerden sonra, Sibel ile yan yana gelmekten dolayı son derece mutluyum" diyen Artani, Tüzün'ün Eurovision şarkısını çok beğendiğini de sözlerine ekledi:

"Sibel'in çok farklı bir klası ve karizması var. Yunanistan'daki programını seyrettim ve çok beğendim. Elektriği yüksek bir sanatçı. Sıcak ve deli dolu bir sahnesi var. İnanıyorum ki şarkı iyi sonuçlar alacak."

POLİTİKACI DEĞİLİZ Türk halkını çok sevdiğini ifade eden şarkıcı, "Çok sıcakkanlı insanlar. Herkes birbirine çok benziyor. Kuzey Kıbrıs, Güney Kıbrıs ve Türkiye olmak üzere aynı ailenin parçalarıyız" diye konuştu. Artani, TRT'nin kendisini ekrana çıkarmamasıyla ilgili olaraksa şunları söyledi: "Ne ben ne de Sibel politikacı değiliz. İki sıradan vatandaş olarak dünyayı birleştirici unsurlar taşıyan bir yarışmada şarkı söyleyen insanlarız. Beni ekrana çıkarmamaları politik nedenlere dayanıyorsa, üzülürüm."

BİZDEN 10 PUAN Artani, yarışmadaki oylamaya yönelik de ilginç tahminlerde bulundu: "Kıbrıs ve Yunanistan'ın birbirlerine sürekli 12 tam puan verdiği gerçeğini bir kenara koyarsak, inanıyorum ki Sibel sevimliliği ile Rum kesiminden 10 puan alır. Bizim kültürlerimiz çok benziyor. Müziğin sınırları yoktur. Dolayısıyla ben de Türkiye'den alabileceğim en yüksek puanı almaya çalışacağım. Biz yeni nesiliz. Birbirimizin başarısıyla mutlu oluruz. Sibel'in başarısı beni mutlu eder. Tek başıma dünyayı değiştiremem ama inanıyorum ki arkadaşlığımız ileride dostluğa dönüşerek, küçük bir örnek olup çoğalarak Türk-Yunan barışına katkı sağlayacak."
(Hürriyet)
304
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.