Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bisikletle dünya turu

Bisikletle dünya turu

Hollandalı Coen Demmer bisikleti ile dünya turuna çıktı. Yaklaşık 30 bin kilometre yol yapacağını söyleyen Coen Demmer yolculuğunun Çin'de sona ereceğini belirtti.

Hollandalı Coen Demmer, Çin'e yaptığı yolculuk sırasında Düzce'de kısa mola verdi. 15 Nisan tarihinde yola çıkan Coen Demmer sırası ile Belçika, Fransa, Lüksemburg, Monaco, İtalya, İsveç, Avusturya, Almanya, Polanya, Litvanya, Estonya, SanPetersburg, Moskova, Ukrayna, Moldova, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye'yi gezdi. Coen Demmer, herhangi amacının olmadığını turist olarak dünyayı bisikleti ile gezmek istediğini belirterek, "Yolculuğumın kalan kısmında güzerg^ahım Türkiye'den sonra sırasıyla, İran, Pakistan, Primar, Tayland, Laus, Kamboçya, Vietnam ve Çin olacak" dedi.

Coen Demmer bisikletinde uyku tulumu, wolkmen, su, gezdiği ülkelerin bayrakları ve konserve bulunduruyor. Konaklama ihtiyacını mümkün olduğunca kendi olanakları ile hallettiğini belirten Coen Demmer, yolculuğunu 15 Nisan 2004 tarihinde Çin'de noktalayacağını söyledi. Herhangi rahatsızlığının olmadığını belirten Coen Demmer, bisikletinin önünde bulunan kilometre saatini göstererek 9 bin 268 kilometre yol yaptığını söyledi.
347
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.