Magazin

Birlikte mutsuzluğa bile varım!

Birlikte mutsuzluğa bile varım!

Fenomen dizi “Behzat Ç.”de savcı Esra’yı canlandıran Canan Ergüder, geçtiğimiz haftalarda izleyici karşısında gelinlikle çıktı. Dizide senaryo gereği Behzat’a “evet” diyen Ergüder, hemen ardından da InStyle Weddings için giydi gelinlikleri ve olay düğünün detaylarını anlattı.

Güncellenme tarihi:

BEHZAT Ç.'NİN DÜĞÜNÜNDEN FOTOĞRAFLAR

“Behzat Ç.”, çok gerçek bir hikaye. Canlandırdığınız savcı Esra’ya evlenme teklif edildiği gece Twitter’da hayranlarınız “Düğüne giderken ne giysek?” diye sohbet ediyorlardı. Bu aşkın en özel yanı nedir sizce?
- Yaralı iki insanın aşkı bu. Tabii Esra ve Behzat’ın yaşlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. 20’lerinde değiller. Hayatı deneyimlemiş insanlar. Buna rağmen birlikte olmayı ve hayatlarını birlikte devam ettirmeyi seçiyorlar.

Geçen sezonun finalinde söylediğiniz, “Behzat, ben seninle mutsuzluğa da varım” sözü herkesin aklında...
- Ben bu sözü birisine gerçek hayatımda söyleyebilir miydim, bilmiyorum. Ama savcı Esra bunu söylediğinde, “birlikte olduktan sonra gerisinin önemi yok” demek istiyordu. Bu evlenme teklifinden önceki bölümde “Ben senin tek başına mutsuz olmana ve beni hiçbir şeye katmamana yokum” diyerek bu diyaloğu devam ettirdi Esra. Yani onun tek istediği her şeyi Behzat ile paylaşmak. Her kadın bunu istemez mi zaten?

ESRA VE BEHZAT MUTLU OLAMAZLAR

Sizce mutlu olabilecekler mi?
- Bence hayır. Bu iki insan hayatı şekerleme gibi yaşayan tipler değil. Zaten iş icabı hayatın ne kadar kötü olduğunu her gün gören insanlar. Buna rağmen birlikte mutluluk ya da mutsuzluk yaşamaya karar vermişler. Zaten hayatı damardan yaşan kahramanlar. Çok büyük mutlulukların onları beklediğini düşünmüyorum.

Behzat Ç. sevgili olarak oldukça zor bir adam, değil mi?
- Evet, çok zor biri. Esra ona ulaşmakta hayli zorlanıyor. Bence Esra’nın en önemli özelliği bir insanı olduğu gibi kabullenebilmek. ızleyiciyi de buna çok iyi inandırıyor üstelik.

Siz de savcı Esra kadar sert yapılı biri misiniz? Yoksa romantik yanlarınız mı ağır basar?
- Sert olduğum taraflar vardır. Bazen kendimi olduğumdan daha sert göstermeye çalıştığım ve bunu başardığım da olur. Ama ben genelde duygularımı saklayabilen biri değilim. Birini sevip sevmediğimi yüzümden hemen anlayabilirsiniz.

CADDEDE ANKARA HAVASI OYNADIK

Bu iki sert karakterin düğününün standart olmasını beklemiyordu kimse... Ama gayet geleneksel bir düğündü. Eğlendiniz mi?
- Biraz acaleye gelmiş bir düğün bizimkisi. Ankara’da muhteşem, süslü püslü bir nikah salonunda kıyıldı nikah. Bahzat, bağırarak “Evet” dedi. Ayağına ben bastım. Yemekli bir düğün olmasa da kokteyl verdik. Bizden beklemezsiniz ama ilk dansımız bile vardı.

Evlenme teklif ederken Behzat bir tek taş armağan etmişti. Peki alyans takacak mı savcı Esra?
- Bilmem burası sürpriz olsa... Ama Esra’nın boynunda klasik olarak bir tek sıra incisi, kulaklarında da inci küpeleri vardı düğünde. Sade bir gelin oldu. Güzel bir tarzı var savcının, ben de seviyorum.

Düğünün en komik yanı neydi peki?
- Düğüne giderken gelin arabasıyla bütün Ankara’yı dolaştık. Bu şehrin en kalabalık caddelerinden Tunalı Hilmi’de ışıklarda trafik sıkışınca da arabadan inip hep birlikte Ankara havası oynadık. Gerçekten çok eğlenceliydi. Bir yandan da çok utandım. “Amirim” diye bağıranlar, alkışlayanlar, korna çalanlar...

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 11.05.2012
574
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.