Magazin

Birinci basım: 103 bin adet

Birinci basım: 103 bin adet

Vedat Türkali'nin 'Kayıp Romanlar' adlı yeni romanının ilk baskısını 103 bin adet yapılıyor. Kitap 7 Ekim'de kitapçı raflarındaki yerini alacak.

Türkiye'de yayın dünyasında bir yıldan beri birbiri ardına yenilikler yaşanıyor. Önümüzdeki hafta, bu yeniliklere biri daha eklenecek: Everest Yayınları, Türk edebiyatının usta kalemi Vedat Türkali'nin yeni kitabı 'Kayıp Romanlar'ın ilk baskısını 103 bin adet yapacak. 7 Ekim'de kitapçı raflarındaki yerini alacak olan Türkali'nin bu yeni romanı, ikinci bir 'Bir Gün Tek Başına' olarak değerlendiriliyor.

Bütün eserleri sırada
1990'lı yılların sosyal ve siyasal ortamında yaşanan aykırı bir aşkın anlatıldığı 'Kayıp Romanlar'da, Kürt, Ermeni sorununa, insan hakları ihlallerine, sol hareketin zaman içerisinde değişen çehresine sinamasal bir anlatımla değiniliyor. Kitabın en önemli özelliklerinden biri de Türkali'nin roman yazarı olarak kurgusu içinde zaman zaman yer alması. Everest Yayınları, 'Kayıp Romanlar'dan sonra yazarın bütün yapıtlarını sırasıyla yayımlayacak.

18 milyon liraya satılacak olan 'Kayıp Romanlar'la, 200 bin satışı hedefleyen yayınevi yetkilileri, "Türkiye'de bir süredir yüksek tirajlı kitaplar basılıyor. Ama bunlar üç-dört milyon liraya satılan kitaplar.

Türk edebiyatında önemli bir yeri olan Vedat Türkali'nin yeni romanı için yayınevi olarak 103 bin adet bandrol alındı. Bu, 18 milyon liradan satılacak bir kitap için şaşırtıcı olabilir. Ama biz ikinci bir 100 bin daha basacağımızı düşünüyoruz. Türkiye'de iyi yazarın kitabının etiket fiyatına bakılmayacağını biliyoruz. Türkali de, bu yazarların başında geliyor" diyorlar.

Daha önce iki yazar, Ahmet Altan ve Orhan Pamuk'un romanları kısa sürede 100 bin sınırının üzerinde satmıştı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 01.10.2004
424
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.