Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Bıraksınlar Paris'i hacca gitsinler'

'Bıraksınlar Paris'i hacca gitsinler'

Hacca giden eski manken Yaşar Alptekin, bugün Türkiye'ye döndü. Alptekin, hac sonrası hayat felsefesinde değişiklik olacağını ve çalışmalarına helal dairesinde devam edeceğini söyledi. Alptekin, "Bıraksınlar Paris'e Bodrum'a Marmaris'e gitmeyi, hacca gelsinler. Kendilerinle tanışsınlar" diye konuştu.

Ünlü mankeni Atatürk Havalimanı'nda annesi Aynur Alptekin, kızı Ayris Alptekin ve kardeşi Ajlan Alptekin karşılarken hacı yakınları alkışlayarak tebrik etti. Alptekin'i görüntüleyemeye çalışan basın mensuplarının yanı sıra bir çok hayranı da ünlü mankeni cep telefonlarıyla görüntüledi bazıları da hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Kendilerinle tanışsınlar
Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla Cidde'den İstanbul'a gelen Alptekin, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hac'da yaşadığı duygunun anlatılamayacak şekilde olduğunu bildiren "İnsanların kendilerine bir kere iyilik yapıp hacca gitmesi lazım. En azından umreye gitmeli. Bıraksınlar Paris'e Bodrum'a Marmaris'e gitmeyi, hacca gelsinler. Kendilerinle tanışsınlar" diye konuştu. Hac sonrası hayat felsefesinde bir değişiklik olacağını ama sosyal hayatının devam edeceğini bildiren Alptekin, "Dizi film çalışmalarım helal dairesinde olacak. Mankenlik katalog broşür çekimleri olursa onlar da devam edecek. Daha iyi şartlarda daha bilinçli şekilde hayatımı yaşayacağımö dedi.

Alptekin, "Hac'da dünyanın en güzel ressamının paletinde renktik. Siyahı, beyazı, sarı tenlisi. Renklerden bir tablo oluşturduk. Kabe'de tavaf ettik. Dünyanın en güzel avını yaptık. Şeytan taşladık. Şeytan taşlarken kendi içimizdeki şeytanı taşladık" diye konuştu.

Camiye gitti
Uzun süredir hacca ya da umreye gitme isteğinin olmasına karşılık vergi borcu nedeniyle yurtdışına çıkış yasağı bulunduğunu bildiren Alptekin, bu yıl yasağı olmasına rağmen hacca gitmek için yazıldığını ve kurada kendisine gitme hakkı çıktığını söyledi. Bunun üzerine çıkan vergi affından yararlanarak hacca gittiğini bildiren Alptekin, 5 yıl daha başka insanların hakkını yememek için hacca gitmeyeceğini ancak ilk fırsatta umreye gideceğini kaydetti.

Her zaman boynumda tespih var Alptekin, boynundaki tespihin sorulması üzerine de her zaman boynunda tespih cebinde de takke taşıdığını belirterek, "Bunlar hac kıyafetlerim. Bu nedenle tespihim dışarıda gözüküyor. Bir iki gün içinde kıyafetlerimi değiştireceğim ve yine tespihim boynumda olacak ama elbiselerimin içerisinde. Normal kıyafetlerime dönerken sakallarımı da keseceğim" diye konuştu.

Dini lider gibi karşılandı!
İstanbul'a dönen eski manken Yaşar Alptekin ayağının tozu ile Eyüp Sultan Camii'ne gitti.

Akşam namazına yetişmeye çalışan Alptekin, Eyüp Sultan'a girişte vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. Bir kadının Alptekin'in kolundan öpmesi dikkat çekti.

Gazetecilerin "Neden Eyüp Sultan?" sorusunu yanıtlayan Alptekin, Eyüp Sultan'ın Hz. Muhammed'i kendi evinde misafir ettiğini bundan dolayı ilk başta Eyüp Sultan'ı ziyaret ettiğini söyledi. Hz. Muhammed'in evinden geldiğini söyleyen Alptekin, "Efendimizin selamını getirdim" dedi. Alptekin, daha sonra akşam namazını kılmak için camiye girdi. Yaklaşık 40 dakika camiide kalan Alptekin, çıkışta Eyüp Sultan'a Hz. Muhammed'in selam mesjanını ilettiğini söyleyerek, bir dahaki sefere de Eyüp Sultan'ın mesajını Hz. Muhammed'e ileteceğini kaydetti. Alptekin duygularını ifade ederken hac ziyareti sırasında bile Eyüp Sultan'da ağladığı kadar ağlamadığını anlatarak, insanların eskiden kendisine dudaktan selam verdiklerini şimdi ise yürekten selamladıklarını da sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 12.12.2008
898
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.