Magazin

Bira fıçısı göbekli hayvan terbiyecisi

Bira fıçısı göbekli hayvan terbiyecisi

ABD'nin Pennsylvania eyaletinde bir lokanta, "Bira Fıçısı Göbekli Hayvan Terbiyecisi" adını verdiği 6.75 kilogramlık hamburger hazırladı.

ABD'de hamburger 'savaşları' kızıştı. Daha önce 2.7 kilogramlık hamburger yaparak, 'dünyanın en büyük hamburgerini yapan restoran' unvanını ele geçiren "Danny'nin Bira Fıçısı" isimli lokanta, rekoru başkasına kaptırınca yeniden harekete geçti ve 6,75 kilogramlık yeni bir ürün hazırladı. Lokantanın, içinde 4.7 kilo sığır kıymasından yapılmış köfte, 25 dilim peynir, bütün bir kıvırcık salatanın yaprakları, 3 domates, 2 soğan, bir buçuk şişe mayonez, turşu, ketçap ve hardalla yaptığı dev hamburgerin ismi de bir hayli ilginç: "Bira Fıçısı Göbekli Hayvan Terbiyecisi"

Yemeye çalışanlar olmuş
Dev hamburgerin 10 kişilik bir aileyi rahatlıkla doyurabileceğini ifade eden lokantanın sahibi Denny Liegey, şu ana kadar ürünlerini 4 müşterinin "yemeye çalıştığını" söyledi. Liegey, dört kişiden hiçbirinin hamburgeri yemeye muvaffak olamadığını, hepsinin de artan hamburgeri paketletip eve götürmeyi tercih ettiğini de ifade etti.

Zeus'la cevap
Lokanta, daha önce de 2.7 kilogramlık bir hamburger yapmış, ancak New Jersey'li rakip lokanta Clinton Station Diner, 5.6 kilogramlık "Zeus" isimli hamburgeriyle buna yanıt vermişti.
Yayın tarihi: 03.05.2005
480
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.