Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bir 'tık'la canlı av!

Bir 'tık'la canlı av!

Teksaslı bir girişimcinin açtığı web sayfasına üye olanlar, ekranlarında gördükleri av tüfeğini mouse'la yönlendirerek canlı hayvan avlıyor.

Teksaslı girişimci John Lockwood'un kurduğu "www.live-shot.com" adlı siteye ayda 15 dolar karşılığı üye olanlar, bir tuşla gerçek bir hayvan avlayabiliyor.

Lockwood'un çiftliğine yerleştirdiği sistem sayesinde, avcı, bilgisayar ekranından av tüfeğinin hedefini görüyor. Nişangâhtan ekranına ulaşan görüntüler sayesinde, mouse'unu kullanarak hedefine yöneliyor. Bir tık'la keçi, koyun, geyik ya da antilop vurabiliyor.

Avcılar üyelik ücreti dışında, bir saatlik av için 150 dolar ödüyor. İngiltere, Peru, İskoçya gibi çok sayıda ülkeden 300'ün üzerinde üyesi olan sitenin kullanıcıları, belirli tarihlerde düzenlenen av için rezervasyon yaptırıyor.

Bir sonraki av 9 Nisan'da
Lockwood, siteye özellikle sakat olduğu için ava çıkamayan ya da av yasağı olan ülkelerde yaşayanların rağbet ettiğini söylüyor.
Teksas eyalet meclisi üyelerinin faaliyetlerini yasaklamak için girişimde bulunduğu siteyi pek çok avcılık derneği de 'aşağılık' olarak nitelendirip kınıyor. Bu arada, bir sonraki online av 9 Nisan'da...
(Milliyet)
370
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.