Magazin

Bir saniyelik görüntü 25 kare fotoğraf oldu

Bir saniyelik görüntü 25 kare fotoğraf oldu

Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan, müvekkilinin internet görüntüleriyle ilgili yeni bulgular ortaya çıktığını öne sürerek eski sevgilisi Gökhan Demirkol hakkında ikinci kez tutuklama ve yurtdışına çıkış yasağı konulmasını istedi.

Avukat Fatih Volkan, olayın patlak verdiği günden bu yana 3 ayrı bilirkişi raporu ve şüpheliyle avukatının açıklamaları, Gökhan Demirkol'un burun estetiği ve saç biçimini röfle yaparak değiştirmesi gibi bulguların da aralarında bulunduğu uzun bir delil listesini savcılığa sundu.

Şüphelinin 3 saliselik profil görüntüsünün, Demirkol'un eşkaline uyduğu öne sürülen dilekçede, yine 1 saniyelik videonun 25 kare fotoğrafa dönüştürülerek savcılığa teslim edildiği bildirildi.

Demirkol'un, bilgisayarına hafıza kartı yardımıyla aktardığı video görüntüyü DVD'de çoğaltıp, internette yayın için bir hacker'a vererek www.r...share sitesinde yayınlattığı, bu sitenin adresini de yayın kontrolü için hemen ertesi gün birkaç kez kontrol ettiği öne sürüldü.

Şüphelinin teşhisi için 1 saniyelik video görüntüsünün 25 kare fotoğraf haline getirilerek savcılığa teslim edildiği, yine sadece şüphelinin bilgisayarında bulunan iki fotoğrafın, görüntünün alındığı gün çekildiği kaydedildi.

PC'NİN IP'Sİ TESPİT EDİLDİ
Olay görüntüleri internete gönderen bilgisayarın IP numaralarının tespit edildiği, bu konuya ilişkin Türk Telekom'dan yanıt beklendiği bildirildi. IP numarasının tespitinin, Telekom üzerinden öncelikle server şirketinin, onun üzerinden de görüntünün aktarıldığı telefon numarasının tespitini sağlayacağı kaydedildi. İntikam kastıyla Özçelik'in doğum günü internete verildiği öne sürülen görüntünün yayınlandığı sitenin adı da savcılığa bildirildi.

ADI GEÇENLER NE DEDİ
Gökhan Demirkol'un el konulan bilgisayarındaki messenger yazışmalarında adı geçen Selin Vatansever ve Zeynep Yılmaz, Hürriyet'e konuştu. Her iki isim de olayla ilgilerinin olmadığını söyledi.

Selin Vatansever
 • Sinirden gülüyorum

 • Bu olanlara sadece sinirden gülüyorum. Gökhan Demirkol'u bir buçuk yıldır tanıyorum. Arkadaşlığımı kesmem söz konusu değil. Gamze'yi ise tanımam.

  Zeynep Yılmaz
 • Tamamen tesadüf

 • Adımın geçmesi tamamen tesadüf. Olayla hiçbir ilgim yok. Gökhan'ı uzaktan tanırım. İkisinin arasındaki yazışmada adım zaten bir yerde geçiyor. İkisi geyik yapıyor.
  (Hürriyet)
  Yayın tarihi: 15.10.2005
  524
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.