Magazin

Bir saatte nikotin isteğinden kurtulun

Bir saatte nikotin isteğinden kurtulun

Sigara tiryakiliğine son vermek isteyenlerdenseniz 300 bin kişiye sigara bıraktıran IQS'i deneyebilirsiniz. Bu yöntemle bir saat içinde vücudun nikotin ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Sigarayı bırakmak için şimdiye dek birçok yolu denemiş olabilirsiniz. Ya da hiç bırakma girişiminiz olmasa bile bir an önce bu "illet"ten kurtulmak istiyorsunuzdur.

"Ben hayatta bırakamam, kendimi hiç yormayayım" diyenlerden de olabilirsiniz. Demeyin. Şimdi İstanbul'da sigarayı bırakma konusunda yeni bir yöntem sunan bir merkez var.

Şimdiye dek 25'in üzerinde ülkede 300 binden fazla kişinin sigarayı bırakmasını sağlayan IQS (I Quit Smoking) Sigara Bırakma Merkezi yetkilileri diğer tedavilerin aksine yüzde 90 başarıya ulaştıklarını belirtiyor. IQS'te patenti merkeze ait olan bir cihazla nikotin molekülleri bloke ediliyor, zehirli tütün kimyasalları parçalanarak vücuttan atılıyor.

Böylece bir saat süren seans sonunda vücudun nikotin ihtiyacı ortadan kalkmış oluyor. Yani fiziki bağımlılık yok ediliyor. Merkez tedavi ettiği kişiye altı ay boyunca da uzman terapistlerden ücretsiz psikolojik destek sağlıyor. IQS'in bir özelliği de sigarayı bırakırken hissedilen uyku bozukluğu, sinir, stres, iştah açılması gibi yan etkileri de ortadan kaldırması.

Sigara bırakan her kişi adına Türk Eğitim Vakfı, TEMA ve Sigarayla Savaşanlar Derneği'ne katkı da bulunan merkezden bilgi almak ya da rezervasyon yaptırmak isteyenler (0212) 254 52 70 numaralı telefonu arayabilir ya da www.sigarabirakmamerkezi.com internet adresini ziyaret edebilirler.
(Milliyet/Pazar)
Yayın tarihi: 23.10.2005
493
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.