Magazin

Bir oyuncunun enstrümanı bedenidir

Bir oyuncunun enstrümanı bedenidir

Son olarak Hüseyin Karabey'in "Gitmek" adlı filminde rol alan, sinema dünyasının yeni ve yetenekli Azeri oyuncusu ile özel bir moda çekimi gerçekleştirdik.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema - TV Bölümü'nde okurken aynı zamanda Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'nda oyunculuk eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra beş kısa filmde yer aldı. Bunlardan bir tanesiyle Berlin Film Festivali'nin Berlinale Talent Campus Bölümü'ne katıldı.

Filmleri çeşitli yurtiçi ve yurtdışı kısa film festivallerinde ödüller kazandı. İlk ciddi oyunculuk tecrübesi, geçen yıl Antep ile Urfa arasındaki Halfeti'de çekilen, yapımcılığını Avşar Film'in üstlendiği "Yersiz Yurtsuz" dizisi ile oluştu.

Daha sonra "Dilber'in Sekiz Günü" adlı sinema filminde oynadı. Ayrıca Antalya Film Festivali'nde bu yıl "En İyi Film" seçilen Ben Hopkins'in "Pazar - Bir Ticaret Masalı" filminde de rolü aldı.

Son olarak Kasım ayında vizyona giren Hüseyin Karabey'in "Gitmek" adlı filminde tekrar seyircilerle buluştu. Evet, Nesrin Cevadzade ile özel bir moda çekimi yaptık.
Yayın tarihi: 25.12.2008
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.