Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bir nefeste Ağrı zaferi

Bir nefeste Ağrı zaferi

Ağrı Dağı'nın 4 bin 300 rakımına kadar tırmanan ve AKUT Başkanı Nasuh Mahruki'ye zirveye dikeceği bayrağı teslim eden by-pass ekibi, dün Ağrı Dağı eteklerindeki 2 bin rakımlı Eli Köyü'ne indi.

Davul zurna ile karşılanan ekipteki by-pass'lılar, başarılarını halay çekerek kutladılar. By-pass'lılar Eli Köyü'ne kadar çıkan ambülansta sağlık kontrolünden geçtiler. Kalp Cerrahı Prof.Dr. Bingür Sönmez, 25 kişilik ekipteki üç by passlı'nın sağlıklarının gayet iyi olduğunu belirtti. Sönmez şöyle konuştu: "Önemli olan Ağrı Dağı'na zirve yapmak değil, önemli bir yükseltiye çıkmaktı. Bunu başardık ve topluma olumlu mesajlar verdi. Hastalarımızın tansiyon, nabızlarında en ufak bir problem olmadı. Kalp grafikleri ise mükemmel çıktı. Yaptığımız bu etkinlik, by- pass'lıların yarım insan olmadıklarını bir kez daha kanıtladı."

Bu arada tırmanışa katılan ekipte bulunan Memorial Hastanesi'nin ortaklarından Cem Sayoğlu, Ağrı'dan inerken doktorların tüm uyarılarına karşın sigara içmeyi sürdürdü.
(Hürriyet)
496
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.