Magazin

Bir ilk gerçekleşecek!

Bir ilk gerçekleşecek!

'Muhteşem Yüzyıl', Kanada'da bu yıl 33'üncüsü yapılacak ‘Banff World Media Festival'de 'Continuing Series Programs' (Devam Eden Diziler) kategorisinde yarışacak. 26 kategoride ödül dağıtılan etkinlikte, dizinin ödül alıp almadığı 12 Haziran'da belli olacak.

Milliyet Gazetesin'denAli Eyüboğlu yazdı...

"Yapımcısı Timur Savcı, Antalya’da ‘Muhteşem Yüzyıl’ın dünyanın en önemli festivallerinden birine davet edildiğini ve burada beş diziyle yarışacağını açıkladı.


Savcı’nın bahsettiği festivalin ne olduğunu merak edip araştırdım ve şu bilgilere ulaştım. Kanada’nın dağlık bölgesi Banff şehrinde bu yıl 33’üncüsü yapılacak ‘Banff World Media Festival’, 26 kategoride ödül dağıtan bir etkinlik.

 

‘Muhteşem Yüzyıl’, ‘Continuing Series Programs’ (Devam Eden Diziler) kategorisinde şu dizilerle yarışacak.

 

‘Boardwalk Empire’ (ABD-HBO), ‘Once Upon A Time’ (ABD-ABC), ‘Hell On Wheels’ (Kanada-AMC), ‘Rang 1-Lucky 6’ (Belçika-VRT) ve ‘Le Gentleman’ (Kanada-TVA).

 

Dünyanın birçok ülkesinden eğlence sektörü, dijital medya, televizyon yöneticilerinin bir araya geldiği festivalde bu yıl, Amerikalı ünlü bir televizyoncuya ‘Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü’ verilecek.


Ödülü, CNN’de 25 yıl yaptığı ‘Larry King Live’la ‘En Uzun Soluklu Televizyon Programı’ kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve Aralık 2010’da ekrana veda eden Amerikalı televizyoncu Larry King alacak.

 

‘Muhteşem Yüzyıl’ın ödül alıp almadığı 12 Haziran’da belli olacak."

Yayın tarihi: 25.04.2012
500
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.