Magazin

Bir günde tüm duraklarını dolaştı metronun

Bir günde tüm duraklarını dolaştı metronun

İngiliz Geoff Marshall, 400 kilometrelik Londra metrosunun tüm hatlarındaki trenlere binerek inanılması güç bir rekora imza attı.

İngiliz Geoff Marshall, dünyanın ilk metrosu olan 400 kilometrelik Londra metrosunun bütün hatlarındaki trenlere binerek toplam 275 durağı, 18 saat 35 dakika 43 saniyede kat edip kırılması güç bir rekora imza attı.

Bilgi-işlem uzmanı Marshall'ın tuhaf rekor denemesinin ilk olmadığı, genç İngiliz'in daha önceki altı teşebbüsünün, metronun arızalanması, aşırı sıcak ve hat değiştirmek için koşarken düşüp dizinden yaralanması sonucu birkaç dakikayla başarısızlığa uğradığı bildirildi.

Şafakta başladı, gece yarısı bitirdi
Marshall'ın yeni rekor denemesine sabaha karşı 05:29'da başladı ve metronun bütün hatlarındaki tüm trenlere binerek istasyonların tamamını kat etmeyi bitirdiği zaman gece yarısını beş geçiyordu.

Geoff Marshall'ın bu seferki rekor denemesini, arkadaşı Neil Blake ile birlikte yaptığı, iki arkadaşın rekorlarını muhafaza etmek için hangi güzergahı izlediklerini açıklamadıkları kaydedildi.

Evine taksiyle döndü
Bu daldaki daha önceki rekoru 43 dakika geliştirerek Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanan Marshall, gece yarısından sonra metro seferi yapılmadığı için evine taksiyle döndü.
Yayın tarihi: 30.09.2004
384
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.