Magazin

Bir gecede 3 sıkı konser

Bir gecede 3 sıkı konser

Tuborg Rock Festivali bu yıl da rock müziğin önemli isimlerini konuk ediyor. Festivale, dağılan Skunk Anansie'nin solisti Skin'in yanı sıra Tom McRea ve Shed Seven katılacak.

İlki geçen yıl organize edilen Tuborg Modern Rock Festivali'nin ikincisi, 30 Ağustos Cumartesi günü Ve-nue Maslak'ta gerçekleşecek.

İlk yılında Amerikalı ünlü rock grubu Cake'i ağırlayan festivalin bu yılki ağır topu Skin. Festivalin diğer konukları ise Tom McRae ile Shed Seven. Tuborg sponsorluğundaki festival İstanbul Promotions tarafından organize ediliyor.
90'ların en önemli indie rock gruplarından Skunk Anansie'nin solisti ve şarkı sözü yazarı Skin, grup dağıldıktan sonra yoluna solo olarak devam etti. 'Fleshwounds' ismini verdiği ilk solo albümünü ise bu yıl içinde çıkardı. Skin İstanbul konserinde solo albümündeki parçaların yanı sıra 'Weak', 'Hedonism' gibi Skunk Anansie klasiklerini de seslendirecek.

2000 yılında yayımlanan ve kendisiyle aynı ismi taşıyan albümüyle Nick Drake ve Bob Dylan gibi efsane isimlerle karşılaştırılan Tom McRae ile İngiliz modern rock müziğinin popüler ismi Shed Seven de festival kapsamında konser verecek. Geçen yıl da festivale konuk olan Shed Seven bu kez Tuborg Modern Rock Festivali için özel olarak hazırladıkları unplugged şovla İstanbullu izleyicilerin karşısına çıkacak.

Festivalin açılış konserini İstanbul'un tanınmış rock gruplarından Gripin verecek. Gripin konserinde, 2004'ün başında piyasaya sürülecek ilk albümü 'Hikâyeler Anlatıldı'dan da şarkılar seslendirecek. Festivalin bilet fiyatları ise 35, kapıdan 40 milyon lira. Biletleri Biletix'ten alabilirsiniz. Tel: 0216 454 15 55
(Radikal)
Yayın tarihi: 24.08.2003
450
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.