Magazin

'Bir dizi yüzünden gebereceksin'

'Bir dizi yüzünden gebereceksin'

Muhteşem Yüzyıl dizisine hayat veren, kariyerine reklamcılıkla başlayan, ardından televizyona geçerek on beşe yakın çok izlenen diziye imza atan Tims Production Kurucusu Yusuf Timur Savcı’nın başı tehdit mesajları ile fena belada.

Güncellenme tarihi:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aralık ayında eleştirdiği, ‘’Muhteşem Yüzyıl’’ dizisinin yapımcısı Yusuf Timur Savcı’ya sosyal paylaşım siteleri ve e-mail yolu ile çeşitli tehdit mesajlarının gönderildiği ortaya çıktı.

Son.tv'de yer alan habere göre, Savcı, savcılığa verdiği dilekçede ciddi şekilde ölümle tehdit edildiğini iddia etti.

‘’Ş....OĞLU BİR DİZİ YÜZÜNDEN ÖLECEKSİN, GEBERECEKSİN’’

İHabere göre Savcı, savcılığa verdiği dilekçede ciddi şekilde ölümle tehdit edildiğini iddia etti. Savcı, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: ‘’04 Şubat 2013 Pazartesi günü müvekilimin ‘Twitter’ adlı sosyal paylaşım sitesindeki şahsi hesabına örneği ekte takdim edilen şekilde bir hakaret ve tehdit mesajı gönderilmiştir. Göndericinin adı mailde, E.T. olarak görülmektedir. Tahmin edileceği üzere bu şahsın gerçek adı olacağı gibi takma adı da olabilir. Şahıs ya da şahıslar; bozuk bir Türkçe ile ‘… Ş….. oğlu gebereceksin sadece bir dizi yüzünden öleceksin….’’ yazıp göndermiştir. Bütün bunlara karşı ortada bir tehdit , üstelik ….. bir dizi yüzünden öleceksin…’ ibaresi içeren ciddi bir tehdit mevcuttur.’’

Yayın tarihi: 13.02.2013
420
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.