Magazin

Binbir Gece canlı yayınla ekrana geldi

Binbir Gece canlı yayınla ekrana geldi

Kanal D'nin izlenme rekortmeni dizisi 'Binbir Gece', canlı yayınlanan sezon finaliyle dünyada bir ilke imza attı...

Başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci'nin paylaştığı ve Kudret Sabancı'nın yönettiği "Binbir Gece"nin göz kamaştırıcı sezon finali canlı olarak ekrana geldi.

Mehmet Ali Birand da muhteşem gecenin konukları arasındaydı.

Birand, canlı yayınlanan sezon finalinden izlenimlerini aktardı.

Düğün gecesinin buz gibi bir havada gerçekleştirildiğini belirten Birand, oyuncuların ve konukların heyecandan soğuğu hissetmediklerini söyledi.

Yeni evliler İlhan Şeşen'in söylediği "Sen Benim Şarkılarımsın" ile tango yaparken yılın düğün parçası Ferhat Göçer'den geldi.

Şehrazat ve Onur, Ferhat Göçer'in seslendirdiği "Bizim Şarkımız"ı ile bu en özel geceyi ölümsüzleştirmiş oldular.

Yapımcılığını TMC'nin üstlendiği, Kanal D'nin sevilen dizisi "Binbir Gece"nin sezon finali, sekiz kamerayla yapılacak çekimle canlı yayınlandı.

Genç, güzel ve başarılı mimar Şehrazat'ın lösemi hastası oğlunu hayatta tutabilmek için giriştiği mücadele, patronu Onur'la olan masal tadındaki aşkı ve diğer karakterlerin hikáyeleriyle iki sezondur salı gecelerinin vazgeçilmezi olan "Binbir Gece", bu akşam Onur ve Şehrazat'ın düğünüyle sezona veda etti.

Sezon finaliyle dünyada bir ilke imza atan "Binbir Gece"nin bu görkemli final çekimi için 250 bin YTL ek bütçe kullanıldı.

"Binbir Gece"nin canlı yayınlanma fikri, dizinin yapımcısı Erol Avcı'ya ait... Başta Kanal D Genel Yayın Yönetmeni İrfan Şahin ile yapımcı Erol Avcı olmak üzere, yönetmen ve dizinin oyuncu kadrosu, canlı yayınla ilgili görüşmelerini Kelebek'le paylaştılar:

İrfan Şahin (Kanal D Genel Yayın Yönetmeni): Bir dizinin canlı yayınla ekrana gelmesi Türkiye'de bir ilk, bildiğim kadarıyla dünyada da başka bir örneği yok. Dolayısıyla ilkler her zaman insanı çok heyecanlandırıyor.

Canlı yayın Erol Avcı'nın fikridir. Bu düşüncesini bizimle paylaştığında çok heyecanlandık. Kendisi bu işin altından kalkabileceğini söyleyince projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Bu birkaç ay içinde konuşulan bir şey değil. Ekip bu iş için uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyor.

'Biz zoru severiz'
Erol Avcı (Yapımcı): Bu olayın başlangıcı, senaristimiz Yıldız Tunç ve ekibi tarafından bana iletildiğinde çok heyecanlandım. Hemen bu fikrimi genel koordinatörümle paylaştım. Onlar da yapabileceğimizi söylediler.

Kudret Sabancı (Yönetmen): Sezon finali için düşünülen senaryo canlı yayınlamaya çok uygundu. Biz de ilk aşamada senaristimizle konuştuk. Mekán ve ortam da canlı yayını desteklediği için hemen Erol Avcı'ya fikrimizi bildirdik. Zaten şimdiye kadar Erol Bey bizim aldığımız tüm kararları desteklemiştir.

Fikrimizi sunduğumuzda kendisi de aynı heyecanla karşıladı.

Canlı yayın gerçekten risk demek. Ama benim zaten uzun yıllar süren bir canlı yayın geçmişim var. Hem bu detay hem de oyuncular ve ekibime olan güvenim sayesinde bu kararı almak hiç de zor olmadı diyebilirim.

Gelecek sezon için şu anda bir şey söyleyemeyeceğim. Gelecek sezonda tabii ki yine seyirciyi çok büyük sürprizler bekliyor ama şimdi netlik kazanan bir şey yok.

'Riskli bir iş'
Halit Ergenç: Canlı yayın fikri ilk olarak ortaya atıldığında çok heyecan verici buldum. Hemen bunu nasıl geliştirebileceğimizi ve nasıl uygulayabileceğimizi düşünmeye ve konuşmaya başladık. Televizyonda canlı yayın programı yapmak oldukça zor ve titizlik isteyen bir iştir.

Bir ilki "Binbir Gece" ekibi olarak izleyicilerimizle paylaşıyor olmak, çok heyecan verici bir mutluluk.

'Televizyonda tiyatro yapacağız'
Ceyda Düvenci: Sezon finalinin canlı çekileceğini duyduğumda çok heyecanlandım. Türk televizyon tarihinde bir ilkin yaşanacağı kadronun içinde olmak beni çok mutlu ediyor.

"Binbir Gece" farkını bir kez daha ortaya koydu. Bu da gelecek sezonda yaşanabilecek sürprizlerin ilk adımı olacak. Biz profesyonel bir ekibiz ve artık birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Bir bakışımızla bile ne yapılması gerektiğini hissettirebiliyoruz. Bu yüzden de kesinlikle bir aksilik olmayacaktır. Birbirimizi tamamlayan bir ekibiz.

Tardu Flordun: Bir tiyatro oyuncusu olarak finalin canlı çekilecek olması beni tabii ki heyecanlandırdı. Ben dizilerde dublaj bile yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Dublajcılar seslendirdiğinde ses o oyuncunun önüne geçebiliyor. Tabii ki içimden geçen bunun devamının da gelebilmesi. O doğal vitrinde seyirciyle buluşmak çok keyifli olacaktır.

Bergüzar Korel: İki yıl önce senaryo bize geldikten sonra yapılan görüşmelerde böyle bir projeden bahsedilmişti. Dizinin finalinin canlı olabileceği daha iki yıl önceden düşünülen bir şeydi. Ama ben genç bir oyuncu adayı olarak bunun hayalini bile kuramazdım. Bu konu tekrar gündeme geldiğinde ise nasıl bir heyecan yaşadığımı anlatamam.
Yayın tarihi: 03.06.2008
476
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.