Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bill Cosby'ye tecavüz suçlaması

Bill Cosby'ye tecavüz suçlaması

Amerika'nın en beğenilen aile babası karakteri Bill Cosby hakkındaki cinsel saldırı ve tecavüz iddiaları ortalığı karıştırdı.

Philadelphia Daily News gazetesinin bir süre önce Cosby'nin mezun olduğu Temple Üniversitesi kız basket takımını çalıştıran Andrea Constand adlı bir kadınla ilgili iddialarının ardından, Stephanie Abrams adlı bir başka da 30 yıl önce aynısının başına geldiğini iddia etti.

Polis ciddiye aldı
Cosby'yi ilk olarak cinsel saldırganlıkla suçlayan 31 yaşındaki Constand, bir yıl önce ünlü komedyenin saldırısına maruz kaldığını iddia etti. Polis, suçlamayı ciddiye alırken, Arizona Üniversitesi basketbol takımının eski yıldızı Constand'in suçlamaları için neden bu kadar beklediğinin ise anlaşılamadığını belirtti.

İkinci suçlama
İlk suçlamanın ardından Amerikan CBS 3 televizyonu da California'dan Tamara Green adlı bir kadının 30 yıl önce Cosby'nin cinsel saldırısına uğradığı iddiasını gündeme getirdi. Green, Cosby'nin eski bir Temple Üniversitesi çalışanına uyuşturucu verip tecavüz ettiği iddialarını duyunca konuşmaya karar verdiğini belirterek, ''30 yıl önce bana da aynısını yaptı'' diye konuştu.

Halk inanmıyor
ABD'nin en sevilen televizyon babası karakterine yönelik tecavüz suçlamaları büyük şaşkınlık yaratırken, medya kuruluşlarının yaptıkları kamuoyu yoklamalarında iddialara pek itibar eden olmadı.

Kamuoyu yoklamalarına katılanların büyük bölümü, iddia sahiplerinin neden bu kadar beklediklerinin anlaşılamayacağını ifade ederek, Cosby'nin masum olduğunu söylediler.
460
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.