Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bilinçsiz masaj zararlı

Bilinçsiz masaj zararlı

Yoğun bir çalışma temposunun ardından yorgun düşen bedeni canlandırmanın ve dinç kalmanın en iyi yolunun masajdan geçtiği, ancak bilinçsiz yaplan masajın zaralı olduğu açıklandı.

Özellikle kış mevsiminde haftada bir kez masaj yaptırmanın çok yararlı olduğunu vurgulayan Polat Renaıssanca Oteli Spor Salonu Müdürü Selahattin Mindivanlı, "Masaj yaptıran kuş gibi hafifler ve gençleşir" dedi. Kış mevsiminde soğuktan kasılan kasların gevşetilmesi ve vücutta biriken laktik asitin atılması gerektiğini belirten Mindivanlı, ideal masajın 45 dakika ile sınırlandırılması gerektiğini söyledi.

Masajın uzmanına yaptırılması gerektiğini hatırlatan Mindivanlı şunları söyledi: "Psikolojik tedavi etkisi de bulunan masaj, insanları stersten uzaklaştırıp, ölmek üzere olan hücrelere can veriyor. Eklem ve dokulardaki rahatsızlığın giderilmesinin de en iyi ilacı olan masaj, mutlaka işin uzmanına yaptırılmalı. Aksi takdirde ölüme varan felce yol açabilir" dedi.
(DHA)
792
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.