Magazin

'Bilimsel sutyen' hiç belli olmuyor

'Bilimsel sutyen' hiç belli olmuyor

Brezilyalı manken Gisele Bundchen'in tanıttığı yarım sutyen, bilim adamlarınca hazırlandı.

'IPEX' sütyenler için sağ taraftaki Foto Galeri'yi tıklayınız!

Ünlü iç giyim markası Victoria's Secret için uzmanlar, mankenler ve tasarımcıların bir araya gelerek yarattıkları 'IPEX' adlı yarım sutyen, üç köpük katmanıyla göğüsleri büyütürken özel dikişiyle de dışarıdan hiç belli olmuyor.

Brezilyalı model Gisele Bundchen'in tanıttığı sutyenin tasarım aşaması tam iki yıl sürdü. Uzmanlar bu süreçte mümkün olduğu kadar hafif ama aynı zamanda göğüslere gerekli desteği veren bir ürün yaratmak için çalıştı.

Lazer ve dijital teknolojinin sunduğu yeni olanaklar kullanılarak tasarlanan sutyende göğüsleri saran kısım için en uygun form belirlendi. Teknikerler ve mühendisler yeni ürün için alternatif üretim teknikleri arayışına girdi. Sonuç olarak ortaya dikişsiz ve ultra hafif sutyen çıktı.

Sünger yerine köpük
Yeni sutyenin en önemli özelliği, içindeki destek malzemesi. Sünger yerine özel köpükten üretilen destek malzemesi şaşırtıcı derecede hafif. Uzun uğraşların sonunda tasarlanan form göğüsleri büyük bir rahatlıkla sarıyor. Bunun yanı sıra destek malzemesinin orta kısımları, göğüs uçlarını tamamen gizleyecek kadar kalın.

Sutyen kenarlara doğru iyice inceliyor. Dikişsiz olarak üretilen bu destek malzemesi, yine firma tarafından geliştirilen mikro dokumalı kumaşın içine gizlenmiş. Tamamen pürüzsüz olan bu kumaş sutyenin daha da hafif olmasın sağlıyor.

Böğürtlenlisi 45 dolar
Firma yeni ürününü, fısıltı pembesi, üzüm şerbeti, barok eriği, fuşya böğürtleni gibi egzotik ve iştah kabartan isimlerle piyasaya sürüyor. Düz renkli ürünlerin fiiyatları 45 ile 47 dolar arasında değişiyor. Baskı desenli modellerde ise fiyat iki dolar daha artıyor. Yeni sutyenle ilgili ayrıntılı bilgi www.victoriassecret.com İnternet adresinden edinilebilir.

Gisele'den bebek müjdesi
Yeni ürününün tanıtımını yapan Gisele, konuklara bir de sürpriz açıklamada bulundu. Gisele 'Seksi çamaşırlar giyiyorum ancak yakın bir tarihte anneler için üretilen ürünleri kullanmaya başlayacağım' diyerek bebek sahibi olmak istediğini müjdeledi.

İki yıldan bu yana ünlü oyuncu Leonardo Di Caprio ile birlikte olan güzel manken 'Bütün hayatım boyunca en büyük hayalim bir bebek sahibi olmaktı. Babası da kendisini hazır hissettiğinde bir bebek sahibi olmak istiyorum' dedi.
Yayın tarihi: 03.08.2005
580
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.