Magazin

Bilginer 'Polis'le dönüyor!

Bilginer 'Polis'le dönüyor!

Türk Sineması'nda bu yaz çekimleri başlayan filmler kervanına polisiye bir yapım da katıldı.

Haluk Bilginer, Özgü Namal ve Ragıp Savaş'ın başrolünü üstleneceği 'Polis' adlı filmin çekimlerine 28 Ağustos'ta başlanacak.

Çekim hazırlıkları başlayan filme ilişkin ayrıntılar, yapımın İnternet sitesinde duyuruldu. Aksiyon ve dram unsurlarını bir arada bulunduran filmin yönetmenliğini Onur Ünlü üstleniyor. Yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi niteliğini taşıyacak olan yapımın senaryosunu da Onur Ünlü, Taner Elhan ile Funda Alp kaleme aldı. Filmde, Haluk Bilginer (Musa Rami), Özgü Namal (Funda), Ragıp Savaş (Komiser Yılmaz), Sermiyan Midyat (Nihal), Settar Tanrıöğen (Hayri), Kaan Çakır (Tayfun Selanikli), Aylin Çalap (Sevgi), Sinan Çalışkanoğlu (Haluk), Yeşim Ceren Bozoğlu (Derya), Emel Pala (Perihan), Neşe Şayler (Yo Yo Ma), Engin Benli (Volkan Selanikli), Murat Cemcir (Komiser Hüseyin) ile Gözde Akyıldız (Ece) rol alıyor.

Filmin konusu kısaca şöyle: 'Musa Rami (Haluk Bilginer), özellikle mafyaya karşı mücadelesiyle efsane olmuş bir cinayet masası polisidir. Ailesinin hazırladığı sürpriz bir parti ile 63. doğum gününü kutlamasından 1 günsonra kanser olduğunu ve 2 ay ömrü kaldığını öğrenir.

Musa Rami, bu 2 ay içinde hem ailesine karşı tehditlerini iyice yoğunlaştıran mafyayla, hem de kendisinden 40 yaş küçük üniversite öğrencisi Funda'ya (Özgü Namal) karşı hisleriyle mücadele etmek zorunda kalır. Sonunda attığı her adımda biraz daha dibe batar.'

Çekimler İstanbul ve İzmit'te
Yapımını Eflatun Film'in üstlendiği yapımın çekimleri, İstanbul ile İzmit'te gerçekleştirilecek. Filmin ön prodüksiyon çalışmalarına Şubat 2006'da, ön hazırlıklarına ise 15 Mayıs 2006'da başlandı.

Filmin çekimleri, 25 Ağustos-1 Ekim tarihlerini kapsayan 5 haftalık periyotta gerçekleştirilecek. Çekimlerde yaklaşık 200 kutu 35 milimetre film ve zaman zaman 3 kamera kullanılacak. Tamamı oyunculuk eğitimi almış 25 oyuncu ve yaklaşık 300 figüranın görev alacağı filmin set efektleri ile dövüş ve dans koreografileri konusunda yardım almak üzere yurt dışından uzman ekip getirilecek.

Yaralanmalar ve benzeri efektler için uzman bir plastik makyaj ekibi ile çalışılacak olan filmin post-prodüksiyon işlemlerinin bir bölümü yurt dışında gerçekleştirilecek. 'Polis' adlı film, en az 100 kopya olarak 2007 kışında vizyona girecek.
Yayın tarihi: 24.06.2006
399
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.