Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bilgi denizinden dağınık yataklara

Bilgi denizinden dağınık yataklara

ABD'de yapılan bir araştırma, boşanmış her dört kadından birinin, sebep olarak İnternet'teki sohbet odaları ve erotik siteleri gösterdiğini ortaya koydu.

Elle dergisi ve İnternet'teki msnbc sitesi tarafından yapılan araştırmaya, 30'lu yaşlarda 15 bin 246 kişi katıldı. Araştırma sonuçlarına göre kadınların üçte ikisi, erkeklerin de yarısı İnternet'i randevulaşmak ve flört etmek için kullanıyor.

Daha fazla seks
İnternet aracılığıyla randevulaşan kadınların yüzde 44'ü, erkeklerin de yüzde 33'ü bu sayede daha fazla insanla tanıştığını, daha fazla seks yaptığını ve daha uzun süren ilişkiler yaşadığını ifade ediyor.

Kadınlar daha şanslı
California Üniversitesi'nde görevli sosyolog Janet Levey, kadınların İnternet üzerinden randevulaşmadan olumlu etkilendiğini ve erkeklere göre daha çok arkadaş bulabildiklerini kaydediyor.

40 yaş üzeri kadınlar için cennet
Erkeklerin yüzde 36'sı, kadınlarınsa yaklaşık yarısı hayatlarının bu siteler sayesinde olumlu yönde değiştiğini iddia ediyor. Araştırmaya katılan erkeklerin yaklaşık dörtte üçü, İnternet üzerinden tanıştıkları kişilerle seks yaptıklarını söylüyor. 40 yaşın üzerindeki kadınların İnternet sayesinde daha kolay arkadaş bulduğu belirtiliyor.

Erkekler evliliklerini gizliyor
Katılımcıların yüzde 72'si İnternet'te sohbet ederken asla yalan söylemediklerini savunuyor. Ancak erkeklerin yüzde 25'i, evli oldukları halde bu sitelerde bekar olduklarını söylediklerini itiraf ediyor. Yine erkeklerin yüzde 29'u İnternet'e eşini aldatmak amacıyla girdiğini kabul ediyor. İnternet'teki erotik siteleri ziyaret eden erkeklerin daha zor tatmin oldukları ve eşlerini daha fazla eleştirdikleri belirtiliyor.
390
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.