Magazin

Bikiniye girme rehberi

Bikiniye girme rehberi

Kışın soğuk günlerine henüz veda etmedik, ama kadınların yaz için forma girme çalışmaları şimdiden başladı.

Dekolte Yayıncılık'tan çıkan Nancy Butcher'ın "Bir Bikini İstiyorum" adlı kitabı, zayıflamak için gece atıştırmalarına son vermeye çalışan kadınlara 101 yöntemle yol gösteriyor. İşte kitaptan birkaç öneri...

Refleksoloji uzmanlarına göre, kulaklarınızın ön kısmına baskı uygulamak iştahınızın azalmasına yardımcı olabilir. Akşam yemekten sonra bir şey yeme isteği duyarsanız, sağ kulağınızın ön kısmına parmağınızla birkaç saniyeliğine bastırın. Sonra aynısını sol kulağınıza uygulayın.

Ağzınıza nane atın
Yanınızda şekersiz nefes tazeleyici nanelerden veya şekersiz naneli çikletlerden bulundurun. Hemen hemen hiç kalori içermeyen bu drajeler nefesinizi tazeler ve ağzınızı meşgul ederek şişmanlatıcı şeyler yeme isteğinizin kesilmesine yardımcı olurlar.

Vitrinleri gezin
Bir düzine giysi kataloğu alın ve vitrinleri gezin. Fazla kilolarınızı verdiğiniz zaman sığabileceğiniz tarzda, mükemmel kıyafetler seçin. Kendinize en az iki tanesinden satın alacağınıza dair söz verin.

Yeni bir dil öğrenin
Hep Fransızca konuşabilmeyi mi isterdiniz? Ya da şuşinizi Japonca sipariş etmek? Kültür merkezlerinden birine kaydolun ya da yabancı dil öğreten kaset veya video setlerinden alın. Eğlence olsun diye öğrenmekte olduğunuz dilde yabancı filmler kiralayın.

Gönüllü olun
İhtiyacı olanlara yardım etmek zihninizi canlandırır ve kalbinizi ısıtır. Sizin için anlamlı olan bir amaç düşünün: Okuma yazma kurslarına gönüllü öğretmenlik, şiddetin önlenmesi kampanyalarına katılım, ergenlik çağındakilere rehberlik yapmak, çevre kirliliğiyle savaşmak gibi konularda yaşadığınız şehirde kurum ya da sivil toplum kuruluşu olup olmadığını araştırın.

Masaj yaptırın
Profesyonel biri tarafından yapılan masaj her zaman kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar ve bu iyilik hali günlerce hatta haftalarca devam edebilir. Eğer dışarıda masaj yaptırmak bütçenize uygun değilse, bir masaj rehberi alın ve partneriniz ya da yakın bir arkadaşınızla birbirinize masaj yapmayı deneyin.

Örgüye, nakışa ya da dantele başlayın
Bunlar televizyon izlerken üretken olmanın mükemmel yollarıdır. Bir nakış seti ve kitabı, birkaç tane örgü şişi veya dantel tığı ve çok çeşitli renklerde iplik alın. Basit bir işle başlayın, örneğin bir elbezi ya da bir atkı.

Gerinin, gerinin, gerinin
Televizyon izlerken jimnastik mayosu giyin ve gerinme egzersizleri yapın. Bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak, uyku saatinden önce bedeninizi rahatlatacak ve atıştırma isteğini daha başlamadan engelleyecektir.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 15.03.2006
368
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.