Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bez değiştirme odasının sırrı

Bez değiştirme odasının sırrı

Virgin Hava Yolları Airbus 340'taki bebek bezi değiştirme kabininin masaları kırılınca, nedenini araştırdı: Masa, bebeklerin ağırlığından değil, yolcuların sevişmesinden kırılıyormuş.

Virgin Hava Yolları'nın ABD ve Uzakdoğu seferlerinde hizmet veren 200 milyon dolarlık Airbus 340-600 uçağında yer alan 1.5m x 1.2m'lik bebek ve anne odasındaki plastik masa aslında bez değiştirmek amaçlıydı. Ancak birkaç haftadır uçuştaki Airbus 340-600'ün anne-bebek odasındaki masa sık sık kırılmaya başladı. Bunun üzerine Virgin yönetimi, Airbus'tan daha dayanıklısını istedi.

Jeton düşünce çok eğlendik
200 milyon dolarlık Airbus'un teknik sorumlusu Alman mühendisler ilk şoktan sonra bebek masasının sırrını keşfedip, ''Masa, bebek ve annenin ağırlığını kaldıracak şekilde tasarlanmıştı. Kırılmasını önce anlayamadık. Sonra jeton düştü. Çok eğlendik'' dediler. Teknisyenlere göre, masa üzerinde sevişildiği için sık sık kırılıyordu.

Ekstra masraf gerekecek
Şirket daha sağlam bebek masasının yaklaşık 200 sterline mal olacağını belirterek, ''Sevgililerin hoş zamanlar geçirmesine bir itirazımız yok, ancak havayolu kuralları açısından bebek masasında sevişmeleri teşvik edemeyiz. ''Mile High Club'' uçuşlarımız konfordaki aksamalara rağmen sürecektir'' açıklamasını yaptı.

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 17.09.2002
519
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.